jak odstranit KDE 4 a zpet na bozske KDE 3.5...?

Založil skunk, 23. 11. 2009, 18:16:22

Předchozí téma - Další téma

skunk

Zdravim, mam dost zavazny problem, vcera jsem potreboval nainstalovat par novych programu a nejak nefungovali repozitare na ftp ZCU, proto jsem si nasel tuto stranku: http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,226.msg2828/topicseen.html#new a odpoved #19. Presne podle nej jsem si upravil sources.list, /etc/apt/preferences a i /etc/apt/apt.conf. Vse perfektne fungovalo system behal jak mel pekne KDE 3.5.neco. No predem bych rekl ze puvodne to je system pred tydnem instalovany Debian 32bit 5.0.3 lenny. Ale prave kouknete se na ten topic co jsem postoval a repozitare jsem nastavil pro novejsi tetsting debian a nejak jsem nedomyslel ze se mi stahne nove KDE 4.2.... ktere zasadne odmitam. Tak se stalo ze jsem dnes rano pc zapl, nabihalo to asi ta 3x pomaleji, nacetlo se to a vse je nejake uplne dodrbane, mam tu tedy to nove KDE ale cely system je extreme pomaly, veskere okraje oken mi zmizeli jako vidim pouze samotny prohlizec nebo samotneho pidgina ale nevidim tu listu na stranach a na hore na ktere byvaji tlacitka maximalizovat, minimalizovat a zavrit. Vse se to podelalo, proto bych se rad zaptal zdali nekdo netusi zdali se da dat nejak system do puvodniho stavu, tedy jak zpet prejit na stare KDE 3.5.

skunk

teď jedu na ubuntu live a projíždim ty složky a narazil jsem na složku /home/dave/kde3-backup. Takže pomocí tohohle by to nějak mohlo imho jít ale netuším jak na to:X

Tomas Jancik

zkus na login screenu vybrat , jestli tam neni volba KDE3, tusim jsem nekde cet, ze by obe prostredi mohli byt instalovany vedle sebe....

skunk

bohůžel tam neni,... no nic, jdu reinstalovat systém, příště si budu muset dát větší pozor co instaluji.

nazir

Dávat pozor při upgradování se vyplácí vždy (doporučuju používat apt-listchanges a přepnout si jej do zobrazování (a posílání do mailboxu) news i changelogs), ale (pro příště) trochu si můžeš vypomoci apt pinningem (zašpendlit klíčové komponenty KDE na verzích 3.5.*)...
Možná by stálo za pokus dohledat na snapshot.debian.net poslední archivy KDE3 z squeeze, připojit si dotyčný "repozitář" a udělat výměnu stráží (purgnout celé KDE4 a přeplácnout to tou trojkou + zapinovat to)...
Nicméně i tomuto křečovitému držení se spolehlivého a vymazleného KDE3 zvoní hrana.  Poslední verze dpkg ze squeeze už je závislá na KDE4 (tuším že na konqueroru).  Vřelé "díky" tomu sympaťákovi, co přichystal tohle milé překvapení...