PHP 5.4.4-14

Založil Elipso, 03. 06. 2013, 18:40:29

Předchozí téma - Další téma

Elipso

Ahojte poradíte ako na downgrade php ? PHP 5.4.4 na 5.3.X ? návod ktorý som našiel nefunguje :D

jedná sa o debian 7.0

Ota Trkola

Chybí ti tam jedna důležitá informace a to verze systému. bez tohoto údaje se radí špatně.

Elipso

Citace od: Ota Trkola kdy 04. 06. 2013, 06:22:22
Chybí ti tam jedna důležitá informace a to verze systému. bez tohoto údaje se radí špatně.

Upravil som to  :)

Petr Gajdůšek

Nikdo ti zatím neodpověděl a já odpověď neznám. Proč chceš downgradovat php? Nešlo by opravit skripty, které přestaly fungovat nebo upravit konfiguraci php? Čeho chceš dosáhnout?

Elipso

#4
Snažím sa rozbehať toto: xxx


Petr Gajdůšek

Na jaký problém jsi narazil? Narychlo jsem to na wheezym nainstaloval (php 5.4.4) a přihlásil se do administrace, víc jsem s tím nedělal, protože tomu nerozumím. Ale na žádný problém jsem nenarazil, kromě pár nepřesností v návodu.

Elipso

váčšinou error 500, nejaké tie white empty page, a ešte nejde upload mp3

Petr Gajdůšek

Sleduj /var/log/apache2/error.log a oprav případně chyby v kódu. Chyby, kterých jsem si všiml, jsou způsobené tím, že kód volá nějaká funkce (např. fsockopen()), kterým předává parametry referencí. Odstraň znak & před parametry.

Jinak nemám shoutcast server, přítomnou binárku sc_serv jsem odstranil - prostě proto, že si to nemůžu k sobě nainstalovat (a navíc je 32bit). Zdrojové kódy k ní jsem přibalené nenašel. S chybami v PHP skriptech ti poradím, pokud ale nemáš zprovozněný shoutcast server, tak to poradit neumím.

Elipso

#8
upload mp3 už som opravil aj white empty page, už len error 500 pri štarte servera treba

EDIT O. Trkola: Necituj příspěvky, které jsou přímo sousedící.


Elipso

#9
Server už ide nahodiť ale ako náhle kliknem na upload mp3 tak to načítava ale neotvorí :D /var/log/apache2/error.log sa nedá otvoriť je obrovský  ???

root@debian:~# service mysql restart
[ ok ] Stopping MySQL database server: mysqld.
[FAIL] /etc/init.d/mysql: ERROR: The partition with /var/lib/mysql is too full! ... failed!
root@debian:~#


Zaujimavé ... preplnilo to :D

Roman Horník

Tady jsem onehdá upatlal čistítko na systémový záznamy, takže si to pročisti, ať můžeme pokračovat dál.
Jinak pokud máš velkej log, z nějž chceš zobrazit jen posledních pár řádků, dá se to takhle:
cat /var/lib/mysql | tail        # Zobrazí posledních 10 řádků
cat /var/lib/mysql | tail -n n   # Zobrazí posledních n řádků
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Palo M.

Citace od: Elipso kdy 18. 06. 2013, 17:30:59
root@debian:~# service mysql restart
[ ok ] Stopping MySQL database server: mysqld.
[FAIL] /etc/init.d/mysql: ERROR: The partition with /var/lib/mysql is too full! ... failed!
root@debian:~#


Zaujimavé ... preplnilo to :D
Podla tej hlasky sa ani nenastartuje mysqld, pretoze /var je plny (mozno ani nie je v samostatnom oddieli, v tom pripade je cely root file system plny. Ak ten Streamer's Admin potrebuje okrem PHP aj MySQL, tak to je s najvacsou pravdepodobnostou hlavny zdroj problemov.
Pouzi utilitky df a du, zisti, co ti zozralo miesto, vycisti disk a pripadne preorganizuj disk tak, aby to nabuduce nenastalo.
A mozno budu MySQL tabulky poskodene, napriklad ak doslo miesto uprostred nejakeho zapisu do databazy.

Elipso

Takže upload už ide 8) mám tu ešte jeden problém, zase ::)

mám nastavení v php.ini max_upload_size na 20MB ale aj tak to nenahrá viac ako 1 MB
Dôkaz:

Petr Gajdůšek

#13
Pro jeden soubor je limitující upload_max_filesize.
Pro celý post request je limitující post_max_size, tzn. součet velikostí všech nahrávaných souborů v jednom postu + nějaká režie.

Pokud aplikace nahrává soubory po jednom, tak post_max_size může být stejný jako upload_max_filesize (a nějaká ta režie).

Jestli jsou ty soubory uřízlé na 1MB, tak to vypadá na limit post_max_size.

Elipso

Pozrel som to a mám to nastavené na 20MB aj tak to ale neprekročí ten 1MB