localhost

Založil martasek, 19. 07. 2012, 20:42:38

Předchozí téma - Další téma

martasek

dobrý den,

  mohl by mi někdo pomoci s virtuálním serverem pro testování webových stránek?

systém debian sid (unstable)
apache2
php5
mysql

po restartu apache2 v konzoli mi hlásí:
:~# /etc/init.d/apache2 restart
[....] Restarting web server: apache2apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
... waiting apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
. ok

po zadání do adresního řádku v iceweasel "localhost/phpmyadmin" se mi zobrazí přihlašovací obrazovka.

mám vytvořen soubor index.php, který je místěn v home/uzivatel/public_html s obsahem:  <?php phpinfo(); ?> a tady je problém. po zadání do adresního řádku prohlížeče "localhost" se zobrazí:
Forbidden
You don't have permission to access / on this server.
Apache/2.2.22 (Debian) Server at localhost Port 80

v souboru /etc/apache2/sites-available/default mám náslledující:
<VirtualHost *:80>
   ServerAdmin webmaster@localhost

#   DocumentRoot /var/www
   DocumentRoot /home/martasek/public_html
   <Directory />
      Options FollowSymLinks
      AllowOverride All
   </Directory>
   <Directory /home/martasek/public_html/>
      Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
      AllowOverride All
      Order allow,deny
      allow from all
   </Directory>

   ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
   <Directory "/usr/lib/cgi-bin">
      AllowOverride All
      Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
      Order allow,deny
      Allow from all
   </Directory>

   ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log

   # Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
   # alert, emerg.
   LogLevel warn

   CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined
</VirtualHost>

při nakopírování Typo3 do adresáře místo index.php je chování localhost stejné

tak a ted co bych rád. rád bych, aby jsem jako běžný uživatel (nikoliv root) mohl editovat a zkoušet virtuální web v typo3. ale nedaří se.

marats

Petr Gajdůšek

Ahoj,

Obsah /etc/apache2/sites-available/default je v pořádku.
Ujisti se, že je includován do konfiguračního souboru*, že jiný includovaný soubor nemění konfiguraci**, a že uživatel pod kterým běží apache (www-data) má přístup do /home/martasek (minimálně execute bit) a do /home/martasek/public_html nebo že není na vinně .htaccess v public_html. Napovědět může /var/log/apache2/error.log.

* Pokud jsi neměnil, jaký konfigurační soubor apache používá v /etc/default/apache2 a pouštíš ho standardně pomocí init scriptu, používá /etc/apache2/apache2.conf a ten defaultně obsahuje direktivu `Include sites-enabled/ `, tedy soubor /etc/apache2/sites-available/default musí mít symlink v /etc/apache2/sites-enabled/

** Při výchozím nastavením /etc/apache2/apache2.conf a soubory v podadresářích conf.d, sites-enabled a mods-enabled.

Pokud jsi neměnil konfiguraci vyjma /etc/apache2/sites-available/default, tak tipuju na nedostatečná práva public_html nebo něco v .htaccess.

V dotazu se odkazuješ i na /home/uzivatel/public_html, tam se ale s takovou konfigurací nedostaneš.
IMHO je nejsnazší a nejflexibilnější povolit uživatelské adresáře

Výchozí konfigurace +
sudo a2enmod userdir +
povolit v nich PHP úpravou /etc/apache2/mods-enabled/php5.conf podle komentáře v něm.

Potom můžeš přistupovat na stránky uživatelů pomocí URL http://localhost/~<uzivatel>
a v kořenu (http://localhost/) mít něco jiného. Pokud tvůj web v uživatelském adresáři nefunguje, je to skvělá
příležitost k jeho opravě :)