XFCE Notification Area order

Založil Brano Dohoda, 19. 10. 2013, 23:29:56

Předchozí téma - Další téma

Brano Dohoda

Ahojte chcem sa len opýtať či náhodou neviete kde vrátiť späť staré nastavenie notifikačnej oblasti kde ikony aplikácii sa nezoraďovali podľa abecedy, ale normálne ako u ľudí podľa toho v akom poradí som tie aplikácie spustil JA.

Teraz po novom to je tak že po štarte v XFCE sa mi zapne Volumeicon, Wicd, Powermanager, klasika hneď po štarte, LENŽE potom po štarte systému napríklad spustím program XCHAT a nie aby sa ikonka v systray zobrazila za napríklad wicd kedže je s pravej strany ako posledný v systray ale NIE ono XCHAT sa vopchááááá medzi volumeicon a power manager W T F prečo pýtam sa prečo.

KTO Vymyslel takú zhovädilosť ach jaj chcem to späť tak ako to bolo kedisi, alebo sa niekto rozhodol že to bude takto pre mňa najlepšie ? to snáď nie, lebo mi to začne pripadať ako blububntu kde niekto iný rozhoduje čo je the best  ;D

Do doby kým sa to dorieši dávam tint2 panel hehe.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Petr Gajdůšek

V 4.10 co mám, to nejde. V jaké verzi to fungovalo, jak popisuješ?

Jak se chovalo zobrazení ikonek známých aplikací (standardně skrytých)? Přeházely se ikonky nebo se ty dosud skryté zobrazily na konci seznamu, bez ohledu na čase, kdy byla aplikace spuštěná? Kde se zobrazila skrytá ikonka aplikace po jejím odstranění ze seznamu známých, na konci nebo původním místě dle času spuštění?

Petr Gajdůšek

Ikonky jsou tříděny podle jména aplikace od 2.9.2007, kdy došlo k úplnému přepsání systray pluginu :(

Brano Dohoda

No naposledy som mal XFCE verziu 4.6 tuším v Debiane 6, tam sa to chovalo normálne jak v každom systéme ikonky sa zoraďovali nie podľa mena/abecedy ale podľa poradia ako som ich spustil. Čiže keď som otvoril Xchat ako posledný tak samozrejme bol na poslednej pozícií. Toto chovanie ja považujem za Normálne, lebo tak sa chová každá notifikačná oblasť v každom systéme alebo rozhraní, či to je Gnome, KDE, Mate, Cinamon atď,,,,

Veď ja fakt nechápem koho to napadlo to prepisovať aby to zoraďovalo podľa abecedy vrrrrr, nevadí počkám si až to prepíšu opäť tak aby sa to dalo nastavovať, do tej doby tint2 panel :)

Ale aj tak ďík za info...
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz