Instalace debian-testing-amd64-netinst na usb disk

Založil qeg, 06. 07. 2013, 21:47:25

Předchozí téma - Další téma

qeg

Zdravím,
pokouším se nainstalovat Debiana na externí HDD připojený přes USB port. Pokud jsem použil netinst.iso stabilní verze, tak se mi při výběru disků normálně detekoval i tento externí HDD. Když jsem ovšem chtěl nainstalovat testing verzi, tak disk není detekován. Tušil by někdo v čem by mohl být porblém?
Díky za odpověď.

Téma bylo přesunuto.
"Tipy, triky, návody - pouze návody, nevkládat dotazy!" znamená, že je chlívek určen pouze a jedině pro návody, nikoliv pro dotazy, tedy i řešení problémů s instalací. Díky za pochopení.

Roman Horník

Těžko říct, čím to konkrétně může bejt, zkusil bych pro začátek starší/novější verzi instalačního obrazu, při nejhorším (pokud možno minimalistickou) instalaci stabilní verze a následnej upgrade systému.
Tyhle disky jsou zpravidla dobře podporovaný jádrem, avšak mohlo dojít například k chybě ovladače, nebo k chybě na instalačním médiu (doporučuju spíš dobrou flashku, než CD/DVD/BD)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

qeg

Omlouvám se za to špatné umístění dotazu.

Jinak vyzkouším více těch testing obrazů a případně mi asi nezbyde nic jiného než udělat až upgrade stablu no...

Ota Trkola

S problémem detekce některých kousků HW během instalace Debianu testing jsem se již také setkal. A jak píšeš, instalátor Debianu stable daný HW detekoval normálně. Řešil jsem to tak, jak píše Roman. Tzn minimalistická instalace Debianu stable, upgrade na testing a teprve poté instalace grafického rozhraní, aplikací atd.