Ztmaveni obrazovky a uspani pc pri prehravani filmu (VLC)

Založil gekoncik, 14. 07. 2011, 20:11:30

Předchozí téma - Další téma

gekoncik

Ahojky,

snazim se najit nejaky navod na vyreseni problemu - kdyz se divam na fiml bledne mi obrazovka a nekdy se i uspy pri pouziti VLC nevite kde je problem? Dekuji.

Bum

Skusal si spravcu napajania? A iny prehravac to robi tiez?

gekoncik

Chci aby se to takhle chovalo kdyz pouzivam system, ale jakmile zapnu neco do full screen tak aby to netmavlo atd.. Bude problem i u prezentaci.. Jiny prehravac nechci..

Bum

Ja Ti nenutim iny prehravac, len sa pytam ci to robi aj iny prehravac. Ak ano je nieco v systeme ak nie tak mas zle nastavenie v systeme. Jednoduche.

Ota Trkola

Pravděpodobně to je něco spojené s VLC. Já mám na PC jak VLC tak Totem a tento problém s tmavnutím mám jenom s VLC. Jakmile přehrávám v Totemem, tak mi obrazovka neztmavne. Nicméně, čím to je netuším a také by mne to zajímalo:)

Bum

mas zakliknutu moznost vo vlc>nastroje>nastavenia>zobrazit nastavenia-vsetky>pokrocile-zafujknute zablokovat spustastanie schemy napajania pocas prehravannia?

Ota Trkola

Nevím jak gekoncik, ale já ano. Ale vyčkejme jeho odpovědi.

gekoncik

Ano mam zaskrtnutou volbu zablokovat spravce napajeni behem prehravani..

Bum

Ja som gnome vyradil a pouzivam wmii lebo sa mi moj starucky laptop nejak bije s gnome, ale skuste este vypnut moznosti pri  setrici obrazovky su tam nejake polozky. ze vypnut ak je necinny a druhu si nepamatam. ja som to v nome vypol a zatial to vyzera, ze to ide ako ma.

gekoncik

Uz to funguje asi to byl tim sporicem.. Vcera jsem jen odinstaloval vsechny graficke editory a prohlizece a office tak mi pri nacteni dlouho trva nez se mi na hodi gnome a furt me otravuje klicenka.. Da se nejak klicenka vypnout?

Bum

Myslis tym ze vsunies usb disk do pc a vyskoci na teba nautilus? Ano da sa to vypnut. Je to v myslim nejaky skript co pridava tuto funkciu, ale toto som nikdy neriesil.
Scus na nete pokukat

gekoncik

Ne klicenka pripojuju se na wifi a vyskoci mi zadat heslo kterym toto odemku.. Ale heslo na wifi je ulozeno v te klicence.. Takovy mezikrok..

Bum

No neviem. Mne to funguje tak ze ked dam pripojit tak sa pripoji a berie si to z ulozeneho hesla. nejak si to sam zapamatal. Aky network manager pouzivas? Ak gnome network manager ked kliknes lavym na ikonku managera a das upravit bezdratove spojenia je tam moznost ulozit heslo. Skus.

Hobild

odinstalit balicek gnome-keyring, tedy klicenku, vcetne nastaveni:
  apt-get purge gnome-keyring
H.