tuhnutie netu [routra] pri tahani torrentov

Založil mosqa, 20. 10. 2010, 20:16:33

Předchozí téma - Další téma

mosqa

nazdar uz dlhsiu dobu mam taky maly problem s routrom a uz mi to celkom lezie na nervy. vec sa ma tak ze vzdy ked taham torrenty [to jest raz za tyzden davka serialov :)] sa router zacne chovat divne - internet je velmi spomaleny, resp. sa vyrazne predlzuju odozvy a to aj ked sa dotaha a vypnem transmission, javi sa to ako problem s dns, ked sa uz stranka najde tak sa nacita normalne rychlo, pri merani rychlosti na speedteste su hodnoty obvykle az na trosku dlhsiu odozvu [nemam dako rozsiahlu statistiku ale cca 15ms oproti 8ms v normalnom stave].
a co ma vedie ktomu ze na chybe je router - ked sa nan chcem prihlasit cez webove rozhranie tak je to bez odozvy, pingy na router  idu, ale webove rozhranie nenabehne takze ho nemozem ani restartovat, len surovo vytiahnut z elektriky. router je z tych najlacnejsich domacich edimaxov, br6225n, ja som knemu pripojeny kablom. firmware ma najnovsi, a zacinam pochybovat ze to bude nieco v nastaveniach ale mozno niekoho nieco napadne..na routri nieje nastaveny ziadny portforwarding ani nat ani nic podobne.

pre istotu aj dake detaily - v resolv.conf mam nastavene dns na 8.8.8.8 a druhe je adresa routra, kde su ako dns nastavene zase 8.8.8.8 a secondary dake z opendns, pouzivam dhcp. torrent klient je transmission [v2.03 (11030)]..neviem co za info este dodat, ked tak sa pytajte, budem vdacny za kazdy tip [a tiez by som poprosil aj daky tip na dakeho schopneho torrent klienta, transmission mi vyhovuje ale asi by sa zislo skusit aj ci nebude chyba tu]

Peter Kotrčka

tak ako prve by som skusil bezne nastavenia, nezavisle na pouzitom OS.

takze:

- menej spojeni na jeden torrent (pripadne celkovo), casto uz pri 50-100 spojeniach lacnejsie routery idu do sra.... :-)

- rychlost odosielania nastavit na zhruba 70 percent rychlosti linky (uploadu)

mosqa

vdaka za tip, to obmedzenie poctu klientov sa zatial javi ako funkcne riesenie - trochu som to skusal a po dvoch dnoch sa sice zacali odozvy mierne zvysovat, ale aspon som sa stale dostal na router a mohol ho normalne restartovat..