Kopírování DVD na ISO

Založil Ota Trkola, 18. 04. 2010, 17:14:33

Předchozí téma - Další téma

Ota Trkola

Zdravím, analfabet potřebuje poradit. Po delší době jsem chtěl kopírovat film na DVD do ISO souboru na disk. Jako jsem byl zvyklý, tak jsem klikl pravým na ikonu DVD a chtěl jsem ho kopírovat, Bohužel tato volba je neaktivní. Nevíte někdo, co mi chybí, aby to fungovalo?


Roman Horník

#1
Není potřeba, otevři Terminál a naťukej do něj:
dd if=/dev/dvd0 of=/cesta/ke_kopii/DVD.iso

dd (Disk Destroyer ;D) je základní unixovej nástroj sloužící k nízkoúrovňovýmu kopírování a konverzi surových dat, patří do CoreUtils. Je malej, ale šikovnej, ovšem ve špatných rukách je malej (to se nemění), ale zlej.

if=* je vstupní soubor, v tomto případě zařízení /dev/dvd0, pro CD je to /dev/cdrom0, /dev/scd0
of=* je výstupní soubor

CoreUtils máš snad v každý unixový a UNIX-like instalaci, nepotřebuješ si nic doinstalovávat. Tahle metoda je jednoduchá a účinná, hlavně když třeba budeš kopírovat třeba hadrdüsky, nezapomeň si stokrát zkontrolovat, jestli nemáš přehozený if a of :)
Další info: man dd
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Jan Skořepa

Tento příkaz taky znám (a funguje), spíš jde o to, že nefunguje to přes menu. Ani v Braseru kopírovat CD/DVD nejde, i když to kdysi šlo. Ale teď už to je nějaké rozbité. :(
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Roman Horník

#3
Proto už léta používám K3B, i když bohužel není pro GNOME :(. Brasero mi nikdy, když jsem ještě nad ním nelámal hůl, nefungovalo pořádně, občas mi to ke konci vypalování, při uzavírání, ohlásilo nic neříkající chybu a kotouč byl na vyhození. Navíc ani těch funkcí moc nenabízí.

Otovi i jiným pro tenhle účel dd-čko bohatě stačí.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Jan Skořepa

K3B taky považuju za nejlepší vypalovací program, ale nechtěl jsem si do GNOME tahat spoustu KDE knihoven (ze samého důvodu nepoužívám výborný Krusader, ale průměrný Gnome Commander).
DELL OptiPlex 5050 SFF - CPU Intel Core i5-6500 (6M Cache, 3,60 GHz) - RAM 16 GB DDR4 - GPU Intel HD Graphics 530 - OS Debian Stable 64bit

Roman Horník

Z Qt aplikací mám akorát Amarok 1.4 (Amarok 2 sux!), VLC a právě to K3B, to všechno osobně považuju za nutnost.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Citace od: Roman Horník kdy 18. 04. 2010, 21:39:17
Není potřeba, otevři Terminál a naťukej do něj:
dd if=/dev/dvd0 of=/cesta/ke_kopii/DVD.iso

dd (Disk Destroyer ;D) je základní unixovej nástroj sloužící k nízkoúrovňovýmu kopírování a konverzi surových dat, patří do CoreUtils. Je malej, ale šikovnej, ovšem ve špatných rukách je malej (to se nemění), ale zlej.

if=* je vstupní soubor, v tomto případě zařízení /dev/dvd0, pro CD je to /dev/cdrom0, /dev/scd0
of=* je výstupní soubor

CoreUtils máš snad v každý unixový a UNIX-like instalaci, nepotřebuješ si nic doinstalovávat. Tahle metoda je jednoduchá a účinná, hlavně když třeba budeš kopírovat třeba hadrdüsky, nezapomeň si stokrát zkontrolovat, jestli nemáš přehozený if a of :)
Další info: man dd

jasně příkaz funguje, ale mě šlo o to klikátko ala Brasero. Myslel jsem, že mi třeba chybí jenom nějaký balík nebo tak něco. Pokud by tedy někdo věděl co s tím, tak to sem dejte.

Erich Stark

Citace od: Roman Horník kdy 18. 04. 2010, 23:33:26
Z Qt aplikací mám akorát Amarok 1.4 (Amarok 2 sux!), VLC a právě to K3B, to všechno osobně považuju za nutnost.

VLC neni GTK program? :) a inak ja tiež používam K3B.
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Roman Horník

#8
VLC je Qt4 program ;)

EDIT: I když GTK GUI taky může mít (ale vypadá příšerně).
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz