Prohlížeč Chromium pro Debian

Založil Petr Krčmář, 27. 01. 2010, 21:52:49

Předchozí téma - Další téma

Petr Krčmář

Jak dostat do Debianu rozumně prohlížeč Chromium? Vím o nějakém Ubuntu Launchpad repositáří, kde se každý den vygeneruje automaticky nová netestovaná verze Chromia, ale to se mi vůbec nelíbí. Existuje někde nějaký prověřený repositář s Chromiem? Jak to řešíte?

Erich Stark

Všade som to inštaloval rovnako či už lenny,squeeze alebo karmic
pridal som repozitar
deb http://dl.google.com/linux/deb/ stable main
a da sa nainstaloval google-chrome-beta alebo ja som instaloval google-chrome-unstable(sync bookmarks) :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

johnnycage

Citace od: Petr Krčmář kdy 27. 01. 2010, 21:52:49
Jak dostat do Debianu rozumně prohlížeč Chromium? Vím o nějakém Ubuntu Launchpad repositáří, kde se každý den vygeneruje automaticky nová netestovaná verze Chromia, ale to se mi vůbec nelíbí. Existuje někde nějaký prověřený repositář s Chromiem? Jak to řešíte?

Ja osobne to robim tak, ze si stiahnem aktualny build z tejto stranky:

http://build.chromium.org/buildbot/snapshots/chromium-linux-reliability/

Nasledne ten build niekde ulozim, rozbalim a hotovo. Je to take odruky, ze stale musim nahradzat a stahovat rucne novu verziu a uz som si dokonca na to zvykol, ale nejaky repozitar by sa veru zisiel.
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Erich Stark

Citace od: johnnycage kdy 31. 01. 2010, 09:13:42
Citace od: Petr Krčmář kdy 27. 01. 2010, 21:52:49
Jak dostat do Debianu rozumně prohlížeč Chromium? Vím o nějakém Ubuntu Launchpad repositáří, kde se každý den vygeneruje automaticky nová netestovaná verze Chromia, ale to se mi vůbec nelíbí. Existuje někde nějaký prověřený repositář s Chromiem? Jak to řešíte?

Ja osobne to robim tak, ze si stiahnem aktualny build z tejto stranky:

http://build.chromium.org/buildbot/snapshots/chromium-linux-reliability/

Nasledne ten build niekde ulozim, rozbalim a hotovo. Je to take odruky, ze stale musim nahradzat a stahovat rucne novu verziu a uz som si dokonca na to zvykol, ale nejaky repozitar by sa veru zisiel.

a ten moj si neskusal?
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

MartenP

Tak jsem nahodil Chrome a jsem velmi příjemně překvapen. Je to rychlé, malé, hezké a nenáročné. Iceweasel letěl oknem.

Ota Trkola

Citace od: Márten kdy 02. 02. 2010, 16:08:28.. Iceweasel letěl oknem.

Krapet unáhlené rozhodnutí řekl bych..

Firzen

Taky bych řekl. Můj Iceweasel byl před pár dny tak pomalý, že jsem tomu ani nechtěl věřit. Potom jsem ale zjistil, že mám nastavené, že historie prohlížení stránek se prostě nikdy nemaže.. Tak jsem nastavil 45 dní a historii vymazal. Nyní je to zase rychlý prohlížeč.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Nyní můžete počítač bezpečně vypnout.

MartenP

#7
Citace od: otas.pe kdy 02. 02. 2010, 17:05:30Krapet unáhlené rozhodnutí řekl bych..

Proč si to myslíš? Že mi jedno vyhovuje lépe než druhé, poznám během pár desítek minut. Ty ne?

Ota Trkola

Citace od: Márten kdy 02. 02. 2010, 19:10:05
Citace od: otas.pe kdy 02. 02. 2010, 17:05:30Krapet unáhlené rozhodnutí řekl bych..

Proč si to myslíš? Že mi jedno vyhovuje lépe než druhé, poznám během pár desítek minut. Ty ne?

Ne já ne.

Erich Stark

Citace od: Márten kdy 02. 02. 2010, 19:10:05
Citace od: otas.pe kdy 02. 02. 2010, 17:05:30Krapet unáhlené rozhodnutí řekl bych..

Proč si to myslíš? Že mi jedno vyhovuje lépe než druhé, poznám během pár desítek minut. Ty ne?

Aj mne velmi vyhovuje pouzivam chrome unstable, len sa mi obcas stava ze pri flasi na youtube rychlejsie skonci video ako zvuk, alebo pocuvam www.funradio.sk/play a trva dlhsie kym sa to dostane do cache alebo co lebo zo zaciatku prehravania to trochu seka, ale inak na prehlaidanie netu je to rychlejsie sa mi zda..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Krčmář

Já už jsem to nakonec taky vyřešil - přešel jsem na Google Chrome a jsem spokojen. K rozdílům mezi Chrome a Chromium vyjde v pondělí na Rootu docela zajímavý článek. Doporučuji všem, kteří nevěří Chrome.

MartenP

Tak to se těším, protože jsem se poslední dobou tímhle zabýval a nic moc jsem se nedozvěděl - každý říká (píše) něco jiného.

Jen dotaz - Je ten repositář nahoře nějak pravidelně obhospodařován? Jak často vycházejí nové buildy? Já totiž myslel, že verze 4 už je stabilní a 5 beta, ale v tom repositáři je jen 4 beta.

johnnycage

Citace od: Petr Krčmář kdy 06. 02. 2010, 23:07:51
Já už jsem to nakonec taky vyřešil - přešel jsem na Google Chrome a jsem spokojen. K rozdílům mezi Chrome a Chromium vyjde v pondělí na Rootu docela zajímavý článek. Doporučuji všem, kteří nevěří Chrome.

Tak isto sa tesim a som zvedavy, co to bude za clanok. Pretoze som zrovna jednym z tych, co neveria Chrome. Pisal som sice aj na vselijake fora ohladom Chrome a Chromia, ale nedozvedel som sa nic.
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Erich Stark

Citace od: Márten kdy 07. 02. 2010, 10:13:56
Tak to se těším, protože jsem se poslední dobou tímhle zabýval a nic moc jsem se nedozvěděl - každý říká (píše) něco jiného.

Jen dotaz - Je ten repositář nahoře nějak pravidelně obhospodařován? Jak často vycházejí nové buildy? Já totiž myslel, že verze 4 už je stabilní a 5 beta, ale v tom repositáři je jen 4 beta.

Neni som si isty ale 5 pre linux este asi nieje
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Krčmář

Citace od: Erino72 kdy 07. 02. 2010, 12:38:16
Neni som si isty ale 5 pre linux este asi nieje

Já tu právě teď mám verzi, která se hlásí jako "5.0.307.1 dev". Takže je. Mám od Google tyhle dva repositáře:

deb http://dl.google.com/linux/deb/ stable non-free
deb http://dl.google.com/linux/deb/ testing non-free