jaký OS na tuto konfiguraci

Založil Jara-Debian, 13. 09. 2016, 18:17:20

Předchozí téma - Další téma

Jara-Debian

Ahoj,
chtěl jsem si rozběhnout experimentální PC s webserverem a nevím jaký OS nejlépe linux použít
základovka: pba 634468-809
RAM 50MB
procesor: nevím (možná 500MB)
HDD: ideálně 853MB nevím jestli tam rozběhmu 4GB nebo větší
bios pustí bootování buď přes floppy nebu to musím nainstalovat přes svůj PC
Jaký Linux na to použít (prosim i odkaz na dobrou verzi)
chtěl jsem si s tímto pc udělat programovatelnej pc na "mikročip" a věci okolo - nebo to na to není potřeba?

díky za info

Roman Horník

Dej to do muzea, na tom sice moderní OS provozovat můžeš, ale věčně budeš ve swapu (a na pomalým disku to bude utrpení). Jedině snad by na tom šel OpenWRT, ale ten je dost oškubanej a musel by sis na něm docela máknout.
Jestli chceš, můžu se podívat, jestli bych nedal dohromady ňákou stařešinu, ale o dost výkonnější a použitelnější, co má alespoň 128MiB RAM.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Jara-Debian

O tom muzeu už uvažuju asi půl roku, říkal jsem si, že bych na tom něco rozjel, ale asi to nemá smysl si s tím hrát a ztrácet čas s něčím extrémě zastaralým.
Ale dík za ochotu odpovědět.

Ještě dotaz:
Kde v Brně a okolí sehnat SATA disky okolo 80GB?

a co dat do serveru na vyvázání kabelů k HDD kromě vázacích pásků - "vertikální-svislý žlab" ?

díky za info

Roman Horník

Koukni na různý webový bazary, občas se tam najdou, nebo někde ve sběrňáku.
Co se tejče kabelů pro SATAna, tak můžeš použít vázací pásky řetízkový (rozebíratelný a znovu použitelný), nebo se dá sehnat nebo vyrobit spirálová svazkovací chránička - je to umělohmotná (nejspíš některej z polyolefinů, tzn. PE, nebo PP, nebo jsou z PVC),  trubice, která je spirálovitě rozříznutá pod úhlem cca 30-45°; kolem svazku se omotá a je možný skrz ní bez úprav tahat odbočky.
Dělený chráničky "napevno" sice jsou, ale bejvaj docela drahý. A taky potřebuješ znát rozměry, aby se to tam vešlo.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

mosqa

#4
niezeby nieco ine bolo lepsie, ale s takym starym zelezom sa hrat fakt nema cenu