USB flaska v Jessie

Založil homeer, 18. 03. 2015, 09:00:13

Předchozí téma - Další téma

homeer

Zdravím,
mám nový poč. a chtěl jsem zkusit verzi Debian Jessie (RC1 už je) a mé oblíbené LXDE. Mám 2x 1TB disk (zapojeno v raidu při instalaci Debianu) a 128 GB Flash disk na systém. Už při instalaci mi to hlásilo, že jediný filesystem bude xfs a FAT32 (?). Při násilném EXT4 nešlo zformátovat Flashdisk.

Tak a k mé otázce. Při zasunutí normální flashky - USB klíče - (fat32 kvůli tiskárně apod..) systém píše, že jakákoliv operace na tomto klíči je zakázána a nejde vůbec nic. Přesunutí do koše vypíše - "souborový systém tuto operaci nepodporuje". Pouze pod rootem v MC. Ani přestavení práv (chown, chgrp) nepomohlo. Nevíte co  s tím?

Díky

čepi

Nebude to podobny pripad jako zde?
https://forum.debian-linux.cz/index.php?topic=1753.0

Myslim ze tak jako tak to urcite nepatri pod Hardware ;)

Ja osobne bych uz ted pockal az bude Jessie oficialne stable a neresil roztodivne problemy v nynejsich vydanych obrazech, pripadne jak radil Ota Trkola - pouzit jeden z drivejsich obrazu.
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

homeer

Díky za radu. O filesystem XFS mi primárně nejde. Je svižný - žádný problém. Ale otázkou je, proč nejde nic dělat s flaskou? A právě proto jsem myslel, že se jedná o hardware. I když... to bude asi softwarová vada  ::)

Brano Dohoda

Otvor si ako root subor fstab
sudo nano /etc/fstab

a tam zakomentuj posledný riadok pomocou # povecsine to je uplne na poslednom riadku ak instalujes debian pomocou USB = uvediem priklad
#/dev/sdb1       /media/usb0     auto    rw,user,noauto  0       0

Ulozit subor, odhlasit, prihlasit, a malo by secko slapat dalej ako kedisi ;)

PS: tento bug je znami uz od debian 7 stale ho neporiesili divne :/
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

čepi

Citace od: Valsin kdy 18. 03. 2015, 18:02:26
PS: tento bug je znami uz od debian 7 stale ho neporiesili divne :/
Ja mam Wheezyho, instaloval jsem ho na nekolikrat, vzdy z USB flashky a nikdy jsem s USB uloznym zarizenim (flash, HDD pres redukci) nemel problem - resp. ten krok se zakomentovanim jsem nikdy nedelal...
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

homeer

Díky, vyzkouším, s tím jsem také bojoval a nakonec jsem zvolil DVD. Ale jsem se sekl v zadání: 128 GB SSD disk a 2x TB disk. Systém mi jede (XFS), ale při zasunutí flashky - nic. Načte se, ale nejde s ní dělat nic. Pouze v root režimu pod MC.   

homeer

Díky za rady, nakonec se ukázal špatný obraz disku (jak někdo zmiňoval). Další týden již OK. Flashka mi chodí.