PDF editor

Založil pevy, 13. 09. 2013, 09:54:46

Předchozí téma - Další téma

pevy

Ahoj všem, nevíte o nějakém šikovném a snadno použitelném PDF editoru pro Debian? Předem děkuji za pomoc. Petr

Petr Krčmář

Jednoduše editovat PDF je dost problém, ten formát k tomu není určený a nečekej, že se to bude editovat jako ve Wordu. Existuje nějaký starší projekt PDFEdit, kdysi jsem ho jednou celkem úspěšně použil k přepsání nějakého slova v PDF. Editovat PDF umí i Draw z LibreOffice. V obou případech se to spíš blíží editaci vektorového obrázku.

Brano Dohoda

Asi najjednoduchšie je vytvoriť svoj nový pdf súbor, než hľadať program ktorím by si editoval niekoho prácu. Rýchlejšie, jednoduchšie, bezproblémové, lebo ako písal Peter pdf na to nie je určené a ešte ak je to pdf chránené heslom alebo zamknuté tak neviem či sa ti to podarí.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

pevy

Díky za odpověď. Mně by stačila alespoň možnost označit text z .pdf souboru a nakopírovat do textového editoru. Bohužel, žádný prohlížeč .pdf, který v Debianu mám, mi to nechce umožnit.

Ota Trkola

To také záleží na daném PDF souboru. Z některého kopírovat jde a z některého ne. To nebude ovlivněné PDF prohlížečem.

pevy

#5
No, ze stejného souboru pdf mi Acrobat Reader umožní kopírovat text a prohlížeče z Debianu pouze výřez ve formátu jpg. Chci postupně úplně přejít z Windows na Debian, ale jsou věci, které musím vyřešit. Potřebuji přenášet texty z pdf a představa, že je budu přepisovat, se mi moc nelíbí.

Ota Trkola

A zkoušel jsi Adobe reader v Debianu? Je v repozitáři deb-multimedia.org.

Radek

Mělo by stačit ctrl-C, ctrl-V. Mám před sebou Wheezy KDE a kopírování textu jde bez problému. Stačí přepnout do režimu "Selection", aby manipulace myší vybíraly a nepokoušely se třeba stránkovat. Pokud máte Gnome, mělo by to jít také, Evince i Okular jsou Poppler based, clipboard v Gnome není stupidní. Pokud nelze kopírovat, pak asi:

(1) PDF je šíleně "proprietary" a někde překáží nějaký flag. Zkuste pro kontrolu jiný PDF.
(2) PDF neobsajuje žádný text. Jsou to nascanované obrázky svázané dohromady. Každá stránka má "background" (totiž to co vidíte) a jinak už vlastně nic. Tento druh PDF se vyznačuje velkou velikostí (desítky MB) a obvykle nepřítomností indexu (TOC).

V případě (2) nemáte žádnou šanci zkopírovat nějaký text. Obrázky jsou navíc většinou JPG, takže nepomůže ani Gimp nebo podobný soft.