Debian 7 a viry

Založil Jiricek, 16. 02. 2013, 20:25:38

Předchozí téma - Další téma

Jiricek

Citace od: Jiricek kdy 19. 02. 2013, 18:04:22
Citace od: Ota Trkola kdy 19. 02. 2013, 17:44:59
A tady by sis nevybral?

http://www.lenovoshop.cz/

S DOSem tam mají dost modelů. Já od nich mám jeden také.

Tož to bych vybral

ThinkPad EDGE 535 AMD A8-4500M/4GB/500GB-7200/15.6" HD LED+matný/DVD±RW/DOS

A pojede na něm Debian Wheezy?

Sice jsem našel ještě toto, ale jen s WINDOWS

http://notebooky.heureka.cz/fujitsu-lifebook-ah532-vfy-ah532mpab2cz/specifikace/#section

Jaká je pravděpodobnost, že na něm pojede Debian Wheezy.

Odpovím si sám OS DEBIAN NELZE NAINSTALOVAT -

"Bohužel se nám nepodařilo nainstalovat některé důležité HW ovladače na notebook pro OS Debian."

Ota Trkola

Nejsem si úplně jist, že za to může zrovna a jen Debian. Co přesně se nepovedlo rozchodit?

Jiricek

Citace od: Ota Trkola kdy 22. 04. 2013, 17:39:13
Nejsem si úplně jist, že za to může zrovna a jen Debian. Co přesně se nepovedlo rozchodit?

To nevím zkoušeli to v servisu lenovoshopu a bližší informace neuvedli.

Roman Horník

Tak jsou to idioti, jestli se o to vůbec pokoušeli, jestli z toho neměli bobky. Zkus to sám, kdyby něco, poradíme.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Citace od: Jiricek kdy 22. 04. 2013, 19:09:25
Citace od: Ota Trkola kdy 22. 04. 2013, 17:39:13
Nejsem si úplně jist, že za to může zrovna a jen Debian. Co přesně se nepovedlo rozchodit?

To nevím zkoušeli to v servisu lenovoshopu a bližší informace neuvedli.

Tak o tom, že to zkoušeli dost silně pochybuju. Sám mám Lenovo a instalace naprosto bez problémů, podpora nativní. A poradit si jde s téměř čímkoliv.

Jiricek

Citace od: Roman Horník kdy 22. 04. 2013, 19:41:19
Tak jsou to idioti, jestli se o to vůbec pokoušeli, jestli z toho neměli bobky. Zkus to sám, kdyby něco, poradíme.

Objednávku jsem stornoval a doma net s denním FUPem  cca 2 GB, takže instalace trošku problém.

Jiricek

Citace od: Ota Trkola kdy 22. 04. 2013, 19:44:07
Citace od: Jiricek kdy 22. 04. 2013, 19:09:25
Citace od: Ota Trkola kdy 22. 04. 2013, 17:39:13
Nejsem si úplně jist, že za to může zrovna a jen Debian. Co přesně se nepovedlo rozchodit?

To nevím zkoušeli to v servisu lenovoshopu a bližší informace neuvedli.

Tak o tom, že to zkoušeli dost silně pochybuju. Sám mám Lenovo a instalace naprosto bez problémů, podpora nativní. A poradit si jde s téměř čímkoliv.

Kdyby na tom  něco dělali, tak by si strhli cenu za pokusnou instalaci a rozšíření RAM???

Ota Trkola

Vím já? Nikdy jsem to od žádnýho prodejce nepožadoval. Kupuju NTB bez systému nebo s DOSem a instaluju sám.

Palo M.

K tomu Thinkpadu som nasiel toto: http://www.linlap.com/lenovo_thinkpad_edge_e535
Podla toho na WiFi treba priinstalovat Broadcom proprietarny driver (klasika pri mnohych notebookoch), treba pouzit proprietarny AMDckovsky videodriver namiesto radeonhd (opat pomerne klasika pri novych grafikach), nefunguje citacka kariet (to fakt netusim preco, vzdy som to povazoval za genericky hardver) a nejake drobnosti neboli vyskusane (VGA vystup, snimac otlackov prstov, ...).

Ak su v tom servise mantaci, tak sa im mohlo "podarit" nasledovne:
a) Skusali to so Squeezom, lebo Wheezy este nevysiel. Stare jadro, stare ovladace, novy hardver. Jasne, ze to nechodi.
b) Skusali to s Wheezym, ale nepridali tam firmware pre Broadcom, takze WiFi nechodila.
c) Nepouzili non-free fglrx driver, spolahli sa na autodetekovany radeonhd a s tym nechodilo graficke prostredie

Ak nie su az taki mantaci, tak vsetko spojazdnili, ale im nechodila len ta citacka kariet, mozno je tam nejaky novy cip na ktory naozaj este nie je driver v jadre 3.2, no a s nepojazdnou citackou kariet nechceli povedat "s Debianom to chodi", tak radsej povedali "niektore dolezite ovladace sa nepodarilo nainstalovat".

Ja osobne by som si na tento notasek v pohode trufol... ale pre zaciatocnika moze byt o nervy hocico (aj Windoze).

Testy s konkretnymi modelmi notebookov sa daju najst na http://blog.ubuntu.cz/, serial "Prvni krucky" - testuju to sice na Ubuntu a az tak vela toho zatial neotestovali, ale zase na com sa rozchodi Ubuntu, na tom podla mna pobezi aj Wheezy. Naposledy testovali nejake Lenovo a vraj sa im podarilo nadviazat spolupracu. Tak by sa dalo pripadne skusit ich kontaktovat, ci nemozu s Ubuntu skusit aj ten konkretny model - a mozno by sa nakoniec touto cestou dal kupit aj o kusok lacnejsie - bez Windoze...

Skid

Pokud shanis NB na Debian, vyhni se Toshibe. Koupil jsem Satellita, chvili jsem s tim zapasil, a nakonec jsem to stejne musel preplacnout na Ubuntu, protoze tam toho na manualni opravy bylo tolik, ze to prakticky nestalo za to.

Celkem slusne mi bezel treba na Dellu, ale u nej je to otazka ceny a osobnich preferenci.
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.12
G! d- a- s: C++ BAHSL++ P+ L++
E--- W+ N-- K- w-- O- M- V- Y
PGP- t--- !tv b+ DI- D+ e++ h--
------END GEEK CODE BLOCK-----

Jiricek

Citace od: Palo M. kdy 23. 04. 2013, 06:19:49
K tomu Thinkpadu som nasiel toto: http://www.linlap.com/lenovo_thinkpad_edge_e535
Podla toho na WiFi treba priinstalovat Broadcom proprietarny driver (klasika pri mnohych notebookoch), treba pouzit proprietarny AMDckovsky videodriver namiesto radeonhd (opat pomerne klasika pri novych grafikach), nefunguje citacka kariet (to fakt netusim preco, vzdy som to povazoval za genericky hardver) a nejake drobnosti neboli vyskusane (VGA vystup, snimac otlackov prstov, ...).

Ak su v tom servise mantaci, tak sa im mohlo "podarit" nasledovne:
a) Skusali to so Squeezom, lebo Wheezy este nevysiel. Stare jadro, stare ovladace, novy hardver. Jasne, ze to nechodi.
b) Skusali to s Wheezym, ale nepridali tam firmware pre Broadcom, takze WiFi nechodila.
c) Nepouzili non-free fglrx driver, spolahli sa na autodetekovany radeonhd a s tym nechodilo graficke prostredie

Ak nie su az taki mantaci, tak vsetko spojazdnili, ale im nechodila len ta citacka kariet, mozno je tam nejaky novy cip na ktory naozaj este nie je driver v jadre 3.2, no a s nepojazdnou citackou kariet nechceli povedat "s Debianom to chodi", tak radsej povedali "niektore dolezite ovladace sa nepodarilo nainstalovat".

Ja osobne by som si na tento notasek v pohode trufol... ale pre zaciatocnika moze byt o nervy hocico (aj Windoze).

Testy s konkretnymi modelmi notebookov sa daju najst na http://blog.ubuntu.cz/, serial "Prvni krucky" - testuju to sice na Ubuntu a az tak vela toho zatial neotestovali, ale zase na com sa rozchodi Ubuntu, na tom podla mna pobezi aj Wheezy. Naposledy testovali nejake Lenovo a vraj sa im podarilo nadviazat spolupracu. Tak by sa dalo pripadne skusit ich kontaktovat, ci nemozu s Ubuntu skusit aj ten konkretny model - a mozno by sa nakoniec touto cestou dal kupit aj o kusok lacnejsie - bez Windoze...

Mě výbava toho notebooku přesně sedla a taky že má i čtečku karet (ten odkaz jsem už před nedávnem viděl, ale nefunkčnost čtečky mi unikla). Chtěl jsem tam Debian testing. Notebook s příslušenstvím a instalací byl za 15 190.- a abych dal třeba dalších několik tisíc za jeho rozhejbání .....za instalaci + nějaké programy chtěli  cca 1500.- ... výsledkem by mohlo být dalších třeba 5 000.-