grafika notebooku zamrza na baterku

Založil fik236, 13. 03. 2012, 20:52:21

Předchozí téma - Další téma

fik236

zdravim,

uspesne jsem rozchodil compize, viz.: http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,1077.0.html

uz jsem si rikal, jak to pekne maka a pak jsem jednou startoval bez napajeni (jen na baterku) a ani se nedostanu k prihlaseni, grafika proste zamrzne, ale zamrzne takovym zpusobem, ze se nelze ani prepnout do konczole (pomoci ctrl + alt + F1) - jediny co mi jde je pocitac vypnout a znovu zapnout (s napajenim)

kdyz uz byl system nabehlej, tak jsem cvicne odpojil napajeni, chvili to jeste bezelo a tak do 10s se to taky kouslo..

pomoci Compiz fusion icon jsem prehodil na okeniho spravce Metacity - ale bohuzel se stejnymi vysledky :-(

Distribution:          Debian GNU/Linux (6.0.4)
Desktop environment:   GNOME
Graphics chip:         ATI Technologies Inc RC410 [Radeon Xpress 200M]
Driver in use:         radeon
Rendering method:      AIGLX

poradite prosim nekdo co s tim.
Diky

ulo

#1
Mám sice KDE, ale možná by to mohlo nasměrovat v pátrání:  v profilech správce napájení je u KDE možnost při běhu na baterku (nebo podle % nabití baterky) nechat vypnout všechny efekty, tak jestli nějaká podobná možnost není taky ve tvém graf. prostředí (zřejmě Gnome).

EDIT:  tím jsem chtěl říct, jestli ta volba tam je a je nějak aktivovaná, tak jestli to nezlobí, když je zapnutá nebo naopak.
PC-doma:  LinuxMint 17.2 KDE (64bit) - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 17.2 KDE (32bit) - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 17.1 KDE (32bit) - Acer TravelMate 3002
Servery:  Debian 6.0 Squeeze

Roman Horník

#2
Jo, ATI/AMD... máš xorg.conf, nebo jedeš bez něj?
Dej sem výstup z: for x in WW EE; do cat /var/log/Xorg.0.log | grep "] ($x"; done
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

fik236

ahojte, diky za reakce

pouzivam gnome - zkusil jsem vlizt do spravy napajeni, zkusil jsem v bateriovem provozu neco povypinat, ale bylo tam jen neco o podsvetleni a ztmavovani ... tak jsem to odskrtal - a pak vytahnul napajeni a zas zasek :-(, kdyz jsem to ale nastarotval znova - tak to tam zas vsechno bylo zaskrtano...

k druhemu prispevku:
ano xorg.conf pouzivam:

Section "Module"
        Load   "dbe"
EndSection

Section "Extensions"
        Option "Composite" "enable"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "radeon"
Option "XAANoOffscreenPixmaps" "true"
EndSection


zkusil jsem tedy ten kratickej skript, ale zadny vystup :-(
byl tam jeste i soubor /var/log/Xorg.0.log.old ale taky nic...

projistotu jsem je nahral na ulozto - kdybyste meli chut na ne mrknout

http://www.ulozto.cz/xX7bTvF/xorg-0-log
http://www.ulozto.cz/xYYzHNL/xorg-0-log-old

diky.

Roman Horník

V xorg.conf máš navíc volbu Option "XAANoOffscreenPixmaps" "true", která tam nemá co dělat, protože je pro intelácký GPU, ale nijak kritický to není, zamrznutí to nezpůsobí. Stejně tak je tam problém s touchpadem, ale ani tohle není ono.
Začínám pochybovat, že to má něco společnýho s grafickým prostředím nebo s Compizem.
Co dál? Uděláme jinej test: sudo echo -n "" > /var/log/syslog
Pro jistotu pár vteřinek po tom počkej a pak vytáhni ten kabel. Ihned po nabootování sem dej výpis z /var/log/syslog
Může to bejt bug v jádru, ovladači grafiky, nebo taky HW chyba, kdy po odpojení náhle klesne některý z napětí v noteknize, což se jí nemusí líbit. Baterii máš jak starou? Jak je na tom po "zdravotní" stránce?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

fik236

taaak, syslok je na adrese:
http://www.ulozto.cz/xRMDpKT/syslog-zip

baterka je stara 3-4 roky ... kdyz jsem tam mel jeste lennyho s mesa dirverama (nabo jak se jmenujou) tak notas vydrzel jeste tak hodinku, zkusim jeste na dalsi oddil nainstalovat cistyho squeezyho - bez jakehokoliv laborovani s ovladacema a vyzkousim, jestli pojede na baterku (ale nepamatuju si, ze by s cistou instalaci byl nejaky problem)

zatim diky.

fik236

tak jsem se po delsi dobe dostal k slibovanemu nainstalovani cisteho squeeziho (na dalsi oddil)... a na baterku to jede :-(, takze problem je nekde v compizu, nebo tech free 3D ovladacich  :'(.

jen tak pro zajimavost, jednou jsem nekde zavadil o kabel a ten se vytah, videl jsem ztmaveni displeje, tak jsem kabel vratil a ono se to nekouslo - bohuzel je to jen ojedinely pripad..

mate prosim nekdo napad, co bych dal mohl zkusit, aby to bezelo na baterku a 3D desktop zustal zachovan...
diky moc.