Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - adam_vent

#1
Ahoj ve spolek,
Nainstaloval jsem si textový Debian s výběrem pouze: Web server, SSH server, základní systémové nástroje. K problému:
Minecraft server jsem nainstaloval, vše v pohodě. Problém nastává chci-li přidat pluginy: Nahraji soubor do složky plugins (v mém případě /home/minecraft/plugins/) ale server si ho prostě nenačte (příponu mají samozřejmě jar) zkoušel jsem nastavit pro složku i soubory v něm práva 777 ale nepomáhá. Chcete-li konkrétní příklady tak například: Word Edit...

Díky moc předem za rady  :),
AV
#2
Zkusím to zjistit, ale nevšiml jsem si u Debianu možnost instalace tak jako je to u blbuntu "LAMP" ale jen Webserver. LAMP by byl lepší. Jde to u Debianu?

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk
#3
apt-get update jsen dával předevčírem a včera mi to vyhodilo také chyby

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk

#4
Instalace

Vím že to není nejlepší ale přepisovat se mi to fakt nechce...Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk

#5
Odinstalace


apt-get remove proftpd
Načítají se seznamy balíků... Hotovo
Vytváří se strom závislostí
Načítají se stavové informace... Hotovo
Note, selecting "proftpd-basic" instead of "proftpd"
0 aktualizováno, 0 nově nainstalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.


Instalace

To co to píše při instalaci se mi fakt nechce přepisovat tak zkusím fotku přidat z mobilu nebo jiným způsobem.

Děkuji
#6
Citace od: Petr Krčmář kdy 14. 10. 2015, 06:56:25
Určitě poradíme, ale potřebujeme více informací. Co přesně znamená ,,nejde"? Co jsi zkoušel? Co ti to dělá? Co ti to nedělá? A hlavně co to vypisuje při chybě. Potřebujeme prostě přesný popis problému.
Chtěl jsem sem nahrát screeny ale nenašel jsem při vytváření tématu možnost je nahrát. Odpoledne to sem zkusím dát znova

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk

#7
Ahoj,

nainstaloval jsem si Debian 8, instalace v textovém režimu a vybrán pouze web server. Ovšem nedaří se mi rozchodit ProFTPD Server a už vůbec ne společně s Webminem, zkoušel jsem ProFTPD Server odinstalovat "apt-get remove proftpd" (přepnul jsem si příkazy na roota "su") ale nejde to a nedaří se mi to ani nainstalovat. Prosím poraďte mi, už jsem bezradný, potřebuji funkční FTP server s možností přidávání uživatelů a výběru do kterých složek můžou. Ovšem to pokládám u FTP serveru za samozřejmost.  :-\

Předem mnohokrát děkuji za všechnu vaši pomoc  :)
#8
Správa a instalace softwaru / Re:Problém
26. 09. 2015, 08:17:15
Citace od: Roman Horník kdy 26. 09. 2015, 07:41:13
Protože máš na disku MBR a ten povoluje maximálně 4 oddíly (primární, rozšířený). Pokud máš na oddílech 3 a 4 pozůstatky z Blbuntu, oba smaž, pak si na prázdným místě vytvoř primární oddíl pro "/" o velikosti aspoň 12GB, na zbytku volnýho místa vytvoř oddíl rozšířenej (považuj ho za složku), do kterýho se vejdou další 4 oddíly - tam dej odkládací oddíl (swap), minimálně o velikosti RAM, ale radši o 50% větší, pokud budeš chtít uspávat na disk, zbytek dej pro /home, čili uživatelský data. Použij pro ně radši jinej souborovej systém, než je NTFS, ať se v tom vyznáš, třeba XFS, EXT4.
Tady ještě žádný Linux instalovaný nebyl, jen Windows 7 a pak upgrade na Win 10. Kdyby mi šli všechny programy bezproblému na Linuxu tak neváhám a Windows půjde pryč. Ten 33,6GB si vytvořilo Lenovo pro zálohy. Zbytek je Windowsu. Takže jedině smazat ten disk pro zálohy?

Z Linuxu jsem používal Ubuntu před lety a pak jsem si ho nainstaloval asi před rokem. Teď jsem si koupil nový notebook a chtěl jsem na něj zprvu Ubuntu (jen že to mi psalo to samé). Tak jsem se poohlédnul po Debianu.

Děkuji předem

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk

#9
Správa a instalace softwaru / Problém
25. 09. 2015, 21:52:51
Ahoj, chtěl jsem si nainstalovat Ubuntu vedle Windows 10 Pro, to mi nešlo tak jsem zkusil Debiana a nejde ani ten >:(

Prosím o pomoc, dříve jsem si instaloval Linux vedle Windows normálně ale teď to prostě nejde. Moc prosím o pomoc, mimochodem přijde vám lepší Debian nebo Ubuntu?

Dík

Odesláno z mého HUAWEI GRA-L09 pomocí Tapatalk