Instalace Adobe Flashplayer terminalove

Založil elopin, 28. 06. 2011, 10:35:03

Předchozí téma - Další téma

elopin

Shrnuti meho nekolikahodinoveho snazeni o instalaci Adobe Flashplayer pluginu z pohledu Debian novacka.
- vsechny prikazy jsou zadavany v root terminalu, najdete ho v gnome grafickem prostredi Applications/Accesories

1)uprava sources.list - seznam zdroju, odkud se stahuji programy, spolupracuje s prikazem aptitude
editor /etc/apt/sources.list
zde pridejte zdroj, ja pridal tento z debian wiki, byl hned jako priklad, jen ho musite upravit podle verze debianu, kterou mate instalovanou (ta zvyraznena cast), u vsech zdroju musi vzdy souhlasit verze vaseho debianu

deb http://ftp.de.debian.org/debian/ squeeze main contrib     - tento radek pridat do sources.list

2)aktualizace aptitude - dulezity krok, ktery me stal hodne casu, aktualizujte po jakekoliv zmene sources.list   :o
aptitude update

3)stazeni a instalace pluginu
aptitude install flashplugin-nonfree


4)restartujte prohlizec a test pomoci youtube

zdroje informaci:
toto forum
http://wiki.debian.org/FlashPlayer

tema je castecne duplicitni, ale zato polopatictejsi


Ota Trkola

#1
1) Pokud opravdu používáš Debian Lenny 5, doporučuju systém aktualizovat na aktuální stabilní verzi Squeeze 6.

2) Při přidávání řádků do /etc/apt/sources.list musíš dbát na to, aby byl použit správný zápis pro danou verzi Debianu. Jinýmy slovy, nemůžeš přidávat řádek pro Debian Sid (unstable) do Debianu Lenny (oldstable).

Takže, proveď upgrade systému na Squeeze a dbej na to, aby jsi všechny zdroje měl právě a jenom pro Squeeze.

PS: Jinak jsem nepochopil, zda se jedná o návod nebo o žádost o nějakou radu...

elopin

zdravim, melo jit spis o navod pro lidi, kteri ani nevedi, ze apt-get se musi po zmene source.listu updatovat, nesmejete se , i taci se najdou  :D

diky za rady na sqeeze verzi se tato chyba jiz neprojevi

s temi zdroji 2) jsem si to myslel, prislo mi to logicke, ale rikal jsem si, ze se to nejak poda a kdyztak se ten spatny zdroj nenacte

pro lidi, kteri vyrostli na windows, jsou i tyto absolutni zaklady novinkou, proto lamatutorial

Ota Trkola

V tom případě ten návod uprav tak, aby byl správně, jinak to smažu, aby to začátečníky spíš nemátlo.