Problém s WiFi - notebook Dell Precision M 6700

Založil stoli, 20. 07. 2021, 14:35:26

Předchozí téma - Další téma

stoli

Ahoj kamarádi,
mám notebook Dell Precision M6700, který obsahuje wifi modul Wireless : EMEA Intel Centrino Advanced-N 6205 (802.11 a/b/g/n) Half Mini Card.

Když už mě přestal bavit malware windows 10, tak jsem si cca před dvěma lety nainstaloval Linux Debian 10. Už při instalaci jsem řešil problém s ovladači wifi, ale to nebyl žádný problém, co bych sám nezvládnul, ovladače jsem si našel a uložil si je na USB disk a síťová instalace mohla pokračovat prostřednictvím wifi připojení a po instalaci bylo vše super bez žádné chyby a notebook jsem spokojeně používal až do poslední doby. Zhruba před měsícem mi přestalo fungovat wifi připojení na mém notebooku. Jen tak zničeho nic... nechápu, nejprve jsem si myslel že mi odešel wifi modul, protože notebook je opravdu hodně starý, ale když nic co mě napadlo nepomohlo, rozhodl jsem se přeinstalovat systém a při instalaci jsem musel znovu dodat ovladače wifi z USB disku a síťová instalace prostřednictvím wifi proběhla bez problému (takže wifi funguje), ale když se po instalaci notebook restartoval, tak prostě mi wifi nefunguje (nevidím svou wifi síť, ani sousední), doprčic a nevím si stím rady. Používám grafické prostředí KDE Plasma... Může mi prosím někdo poradit, pomoci jak to opravit. Nejsem úplný začáteční s linuxem, ale taky nejsem žádnej master. Předem Vám děkuji za pomoc.

Roman Horník

Hoj, nejdřív se podívej do systémovejch záznamů ve /var/log, jestli tam něco neobjevíš, co by se mohlo tejkat wifi modulu. A pak se podívej, jestli sis náhodou neodinstaloval firmware - je v balíku firmware-iwlwifi. Nakonec můžeš vyzkoušet jádro jiný verze.
Jestli něco objevíš v záznamech, dej echo.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz