Firefox padá.

Založil Sonic X, 20. 01. 2013, 22:20:17

Předchozí téma - Další téma

Sonic X

Zdravím, netuším proč, ale z nějakého důvodu mi padá mozilla firefox (Iceweasel). Domnívám se že to dělá flash. Spadne když se načítá něco na facebooku, dle toho co na stránce asi zrovna je. Nesetkal jste se s tím někdo? Díky.

Debian 6 "Squeze"
Iceweasel 3.5.16.

Petr Slunský

máš poměrně starou verzi Iceweasel balíčku. Na http://mozilla.debian.net/ jsou backporty pro Squeezeho.
Debian

Roman Horník

Já osobně mám verzi 20.0a2 (2013-01-18) (ze stejnýho zdroje, jak psal Petr)

Ale k věci- co takhle po tom, co upgraduješ na novější verzi a stejně to nepomůže, spustit ho v terminálu a navodit mu pád? Možná by z toho nějaká užitečná informace vylezla.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Tak jsem to zkusil, po hodině zkoušení instalace gpg klíče jsem se na něj vykašlal a dal tedy apt-get install -t squeeze-backports iceweasel, nainstalovala se mi verze 10.0.12. Zatím to nespadlo. Tak uvidíme

Petr Slunský

.... pravda gpg klíč mě na tomto zdroji taky poměrně zlobil. Neuvědomí si to nikdo, kdo má tento source relativně dlouho v repozitářích. Nakonec jsem zkopíroval db klíčů z jiného počítače a bylo.
Debian

Sonic X

Má debian nějakou online databázi gpg?

Ota Trkola

Na co tu databázi potřebuješ? Pokud scháníš GPG klíč k Iceweaselu z backports, tak prostě nainstaluj balíček pkg-mozilla-archive-keyring.

Sonic X

Citace od: Ota Trkola kdy 25. 01. 2013, 19:58:24
Na co tu databázi potřebuješ? Pokud scháníš GPG klíč k Iceweaselu z backports, tak prostě nainstaluj balíček pkg-mozilla-archive-keyring.

No jde o nějakej univerzální postup, když přidám zdroj. Často mi napíše že GPG nebyl nainstalován a napíše taky číslo klíče (NO_PUBKEY 16126D3A3E5C1192). V Linuxu Mint použiji příkaz sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys xxxxxxxxxxxxx kde xxxxxxxxxxxxx je právě číslo toho klíče. Tak že pokud by existoval keyserver pro debian tak bych se nebál použít stejný příkaz.

Ota Trkola

Fungovat by mělo:

$ sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver subkeys.pgp.net xxxxxxxxxxxxxxxx

Ale už jsem to delší dobu nepotřeboval.

Sonic X

Díky moc, teď to nebudu potřebovat, ale za pár měsíců to potřebovat budu a pak zavařím google, abych vyzjistil jak to udělat. ;D
Nicméně zde v Debianu to vypadá, že repozitář se bude používat i bez podpisu, což v Mintu nejde (i když nastavit jsem to nezkoušel).

Roman Horník

Hele, nech nám Gůgla! :D
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Sonic X

Tak se k tomuto tématu znovu vracím. Pustil jsem Iceweasel přes terminál a za chvilku to spadlo. V terminálu to vypsalo toto:

sonic@PC:~$ iceweasel
Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)
sonic@PC:~$


Copak to znamená?

Roman Horník

Copak, znamená to něco jako že se snaží přistoupit na neplatnou adresu (v paměti), ale jde o to, jestli samotnej Iceweasel, jeho plugin, nebo knihovna, kterou využívá (a těch je docela dost). Děje se to jen u Iceweaselu, nebo i jinde? Zkoušel jsi jinou verzi? Zkoušel jsi iceweasel -safe-mode?
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz