Program ktery za Vas vyhleda, nainstaluje i zkompiluje nejnovejsi st. Kernel

Založil MOJE, 26. 07. 2011, 14:44:22

Předchozí téma - Další téma

MOJE

Dalsi lahudka vedle SGFXI Tento programek Vam umozni instalaci a take kompilaci nejnovejsiho 'stable' Kernelu na Vaseho plechoveho kamarada Nutno dodat, ze  funguje na jednicku  ;)
Je vhodny jak pro zacatecniky tak take dava radu prilezitosti 'pridat ruku k dilu' i zkusenejsim uzivatelum
Zde je vice infos: http://kcheck.sourceforge.net/

Ota Trkola

Nebylo by špatné napsat sem osobní zkušenosti s aplikací, popřípadě nějaké rady, postupy atd.

MOJE

Citace od: Ota Trkola kdy 26. 07. 2011, 18:42:42
Nebylo by špatné napsat sem osobní zkušenosti s aplikací, popřípadě nějaké rady, postupy atd.

Zkusenost je vyborna Samotna prace (nalezeni, stazeni a kompilace na miru :-*) zabere uzivateli v prumeru 1 az 2hod (dle vykonu stroje) Postup je skutecne jednoduchy, zacinajicimu uzivateli postaci jen sledovat co vidi na obrazovce a mit alespon zakl. znalosti AJ Proces je 'na par kliku' plne automaticky Zkuseny uzivatel rady nepotrebuje, ten jiste vi, co delat  Momentalne mi bezi moje Ubuntu 10.10 s timto na miru zkompilovanym jadrem:  2.6.39.3 a je to znat 8) Kernel se stahuje s techto stranek: http://kernel.org/
Pred samotnou instalaci se doporucuje mit plne aktualizovany system - v cetne posledniho jadra dostupneho v tom kterem Distru V pripade Ubuntu 10.10 to je tusim 2.6.22 ?! Ted si nejsem jisty (Debian je pro program zaklad + pracuje i s jeho derivaty ala Ubuntu, Mint ..)  Muzete si take zalohovat dulezite soubory ale jak rikam, nesetkal jsem se s jedinym problemem (vsak pro jistotu ;D)

Hobild

standardni jadra pro debian obsahuji radu patchu (bugfixy, debianni specialitky a nektere doplnene vlastnosti).  Nejsem si jisty, ze lze OBECNE tento postup doporucovat.

MOJE

Citace od: Hobild kdy 26. 07. 2011, 21:08:21
standardni jadra pro debian obsahuji radu patchu (bugfixy, debianni specialitky a nektere doplnene vlastnosti).  Nejsem si jisty, ze lze OBECNE tento postup doporucovat.
Na vse co jste zminil je v programu pamatovano  8) Tedy ano, dle meho nazoru lze dat doporuceni Vyzkousejte, udelete si nazor (podporeny vl.zkusenosti) sam   ;)

Hobild

Nu jak koukam na informacni pdf o softu, tak:
* Configure kernel options manually (recommended)
* Apply custom patch to new kernel
takze rucni praci se clovek stejne nevyhne - jak v nastaveni, tak v postahovani patchu a jejich priprave pro nove jadro.
Navic se zda, ze je to vyladene pro ubuntu. Mozna jsem staromilec, ale radeji si upravim klasickym zpusobem distribucni jadro.

MOJE

Citace od: Hobild kdy 26. 07. 2011, 23:10:17
Nu jak koukam na informacni pdf o softu, tak:
* Configure kernel options manually (recommended)
* Apply custom patch to new kernel
takze rucni praci se clovek stejne nevyhne - jak v nastaveni, tak v postahovani patchu a jejich priprave pro nove jadro.
Navic se zda, ze je to vyladene pro ubuntu. Mozna jsem staromilec, ale radeji si upravim klasickym zpusobem distribucni jadro.
Vsak jsem psal ze je potreba 'par kliku'  :) Vyladene je to i pro Debian - vsak prvni verze vznikly prave jen pro Debian, teprve casem se pridala podpora jeho derivatu Je naprosto v poradku, ze si upravite jadro jak Vam vyhovuje, tak to ma byt Ja volim KernelCheck, protoze mi usetri spoustu casu a 'namahy' a vysledek je opravdu doporucenihodny 8) Jinak bych chtel jeste dodat, ze je samozrejme mozne instalovat nejen nejnovejsi ale i starsi jadro, vse dle libosti koncoveho uzivatele - samozrejme s nalepkou 'stable' ;)

Ota Trkola

Osobně používám zásadně jádro obsažené v Debianu a také bych to doporučil i ostatním uživatelům. V kompilaci kernelu, například za použití této aplikace, bych viděl východisko pouze v případě nefunkčnosti HW, které není ve starším jádru podpororován. I když Debian backportuje některé ovladače z aktuálního jádra do jádra použitého ve stable (Squeeze). Nicméně pokud budete někdo kcheck zkoušet, dejte sem reference.