Starting MTA ... [ok] Je to nutné?

Založil Martin 'Želva' Malý, 21. 04. 2009, 19:58:35

Předchozí téma - Další téma

Martin 'Želva' Malý

Nazdar vespolek,

při startu systému se startuje nějaké MTA. Trvá to asi čtvrt minuty a já jsem si řekl, že ten Debian pořádně zrychlím, když už ho mám. Připadá mi, že to MTA k ničemu, google tvrdí, že je to nějaký E-Mail server. To já snad opravdu nepotřebuju.

Je to tedy k něčemu dobré a dá se to kdyžtak nějak vypnout (např. přes sysv-rc-conf)?

Díky za odpovědi.
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Petr Krčmář

MTA znamená Mail Transfer Agent a je to obecné označení pro software doručující poštu. V Debianu je standardně nainstalovaný exim, což je také první věc, kterou většina uživatelů odinstaluje :-D. Pokud počítač nepoužíváš jako mail server, můžeš se ho v klidu také zbavit.

Martin 'Želva' Malý

Díky za odpověď, snad to nějak odstřelím.

Mimchodem děkuji i za moderování panelové diskuze na LinuxExpu. Bylo to moc hezké, ten z Microsoftu se ale vždycky tak trapně vykroutil...
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Erich Stark

Citace od: Martin 'Želva' Malý kdy 22. 04. 2009, 17:37:42
Díky za odpověď, snad to nějak odstřelím.

Mimchodem děkuji i za moderování panelové diskuze na LinuxExpu. Bylo to moc hezké, ten z Microsoftu se ale vždycky tak trapně vykroutil...

Ak si s tym este nerobil tak by to malo ist

aptitude remove exim4 alebo exim neni som si isty ;)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

armg

A co kdyz to ma nektery software ktery chci pouzivat v zavislostech?

Martin 'Želva' Malý

Já to už dávno oddělal. Normálně přes sysv-rc-conf . Nejdřív jsem to zkoušel odinstalovat přes Synaptic, ale chtělo to odinstalovat i at, což jsem já nechtěl, tak jsem to prostě vypnul přes ten prográmek (sysv-rc-conf), aby to nenajíždělo při startu.
... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...

Erich Stark

mozes trochu popisat "ten" sysv-rc-conf  ::) este som s nim nerobil a zaujimalo by ma to
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Petr Krčmář

Citace od: Erino72 kdy 25. 04. 2009, 15:19:12
mozes trochu popisat "ten" sysv-rc-conf  ::) este som s nim nerobil a zaujimalo by ma to

sysv-rc-conf je utilita pro konfoguraci toho, co bude startovat při zapínání systému. Doporučuji nainstalovat stejnojmenný balík a vyzkoušet na vlastní kůži.

Erich Stark

Nejak mi to neslo spustit, ale nakoniec som zistil ze to bude asi konzolova app :D
Narychlo som to potom popozeral a vyzera to byt dobre..ale co su zac tie runlevely? 1 2 3 4 5 0 6 S
:o
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ahmul


Martin 'Želva' Malý

... osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-( ...