Odpojenie diskov

Založil 7R7., 22. 01. 2017, 13:08:28

Předchozí téma - Další téma

7R7.

Ahojte,
chcem sa spýtať či ste niekto z vás neriešili problém s odpájaním zdielaných diskov.
mám štyri zdielané disky pomocou cifs/samba, na počítači ktorý je pripojený káblom tak sami počítač hneď normálne vypne alebo reštartuje, ale na notebooku ktorý je na wifine stále pri reštarte alebo vypnutí mi to čaká cca 95s na odpojenie týchto diskov a aj tak to odpojenie skončí neúspechom ale potom sa notebook vypne.
príklad zo fstabu:
//192.168.1.170/mnt/btrfs/Robert /media/Robert cifs _netdev,x-systemd.automount,x-systemd.device-timeout=10,x-systemd.idle-timeout=1min,username=irs,password=xxxxx,iocharset=utf8,sec=ntlm,uid=irs,gid=irs 0 0
nenapadá Vás v čom je problém. na oboch počítačoch je rovnaký systém Debian Sid a SSD disk ako systémový a prostredie KDE5

Jamicon

Ahoj, niečo podobné som riešil s mojim notebookom, pomohol mi skript, ktorý sa spúšťa pri odhlasovaní, ešte pred vypnutím NetworkManagera, a odpojí sieťové disky. Niečo ako:

sudo umount -a -t net

Samozrejme user musí mať v sudoers nastavený umount bez hesla.
Nerozpisujem to presnejšie, keďže na notebooku mám Gentoo, ale určite to bude podobné aj v Debiane.