D7 KDE

Založil Post, 17. 11. 2013, 19:56:56

Předchozí téma - Další téma

Post

Zdravim,
stiahol som debian-7.2.0-amd64-kde-CD-1.iso z http://cdimage.debian.org/debian-cd/7.2.0/amd64/iso-cd/
MD5 overene. Instalujem z USB na samostatny HDD. Rozbalenie iso suboru na USB som zopakoval.
Chcem vyskusat D7 s KDE. Na PC som instaloval Squeeze i Vheezy s Gnome, Minta, openSUSE a vzdy bez problemov.

Instalacia sa zastavi u "Nastavit spravcu balikov" a ked na to kliknem, vzdy ma tam vrati bez akejkolvek akcie. U nasledujucej polozky "Vybrat a nainstalovat softver" je to to iste. Mozem pokracovat s GRUBOM a potom dokoncenie instalacie, kde vypise ze instalacia je uspesna.

Po spusteni D7 s KDE sa dostanem v textovom rozhrani k:
Debian GNU/Linux 7 pocitac tty1
pocitac login:

Neviem preco sa mi pri instalacii neda instalovat/nastavit spravcu balikov a nainstalovat soft.
Za pripadne rady vopred dakujem.

Matesax

#1
Doporučuji spíše stáhnout minimální CD - aby jsi toho musel co nejvíce doinstalovat. Jednak si tak stáhneš jen to, co skutečně potřebuješ, dále stáhneš nejaktuálnější verze no a nakonec si můžeš stáhnout i to, co v CD ani není... Zrovna jsem si minimální systém nainstaloval a neměl jsem problém s ničím, kromě sítě, s čímž jsem se dávno smířil - a co ještě tak úplně dořešené není... Pokud ti to nejde jak píšeš, stále nevidím problém - stáhni si ještě LiveCD, chrootni se a nainstaluj si aktuální verze přes internet - 2 mouchy jednou ranou. + ručně nastav konfiguráky a je vymalováno... (nebo to nastav v LiveCD a zkopíruj...)
Nevěřím v nic - pak má víra jest vyšší, než kterákoliv jiná...