nVidia Optimus

Založil el_bunda, 17. 01. 2012, 21:27:06

Předchozí téma - Další téma

el_bunda

Zdravím všecky,

Nainstaloval jsem si Debian Squeeze 6.0.3 s prostředím KDE na můj Lenovo IdeaPad Z570 (Intel i5 2430M, nVidia GT520M 1GB) podle návodu tady na fóru.

Problém je, že tenhle NTB má funkci nVidia Optimus (přepínání graf. karet), která prý na Linuxu hned tak fungovat nebude (nechci takové prográmky, jako Bumblebee, protože ten prý pouze přepíná Xorg). Chtěl bych proto vědět, jestli se dá v Debianu nějak vypnout jedna z těch karet (systém bude pouze na práci a experimenty, takže bude stačit i ta Intelovská). Prý to jde vypnout někde v BIOSu, ale to nechci protože na PC mám i Win a pokaždé bych to v něm musel přenastavovat.

Jde o to, že po instalaci jsem si nemohl nastavit rozlišení, nenašel jsem soubor xorg.conf. Když jsem ho chtěl vytvořit (našel jsem návod, že mám vypnout kdm, zadat nějaký příkaz a zase kdm zapnout, ten příkaz ale vypsal nějakou chybu, něco jako že systém našel více HW, než je nainstalováno).

Jde tedy nějak v Linuxu jednu z těch karet vypnout, abych nemusel živit obě, když využiju jen jednu, abych si mohl změnit rozlišení??

Díky za odpovědi.

Ilfirin

Tak předně. Bumblebee jste zavrhl zcela zbytečně. Protože kdybyste se na něj podíval blíže, zjistil byste, že se nestará jen o přepínání grafik ale i hledání acpi signálů, jak nvdii zapínat a vypínat.
Tedy řešení vašeho problému jste zcela úmyslně přehlédl.

Mrkněte tedy na https://github.com/Bumblebee-Project/bumblebeed/wiki/Power-Management

Bohužel víc neporadím. Asi bude následovat kompilace a další věci.

PS.: Ne, nepřepíná X, funguje to jako na Windows - nvidii využívá jen konkrétní aplikace.