Jak udělat virtual z win7 který můžu pustit v Debianu

Založil Jerza, 01. 03. 2016, 14:30:37

Předchozí téma - Další téma

Jerza

Dobrý den
Potřeboval bych poradit od zkušených.

Doma jsem přešel z win7 na Debian. Debian je nainstalován na jiném stroji ale nyní bych potřeboval pc kde je win7
použít k jinému účelu ale nechtěl bych přijít o data. Lze nějakým způsobem udělat obraz disku těch win7 tak jak je nyní a pustit ho ve virtuále na Debianu?

Přečetl jsem docela mnoho článků (bylo jich ale asi málo) nainstaloval qemu ale nějak nevim jak udělat ten obraz win aby mi to fungovalo.
Děkuji za každou radu

čepi

0) data uz mas mit davno zazalohovana (tj. mit je alespon na 2-3 ruznych "mistech"), ale asi jsi jeste o data neprisel :)

1) odkopirovat jen data (tj. fotky, videa, hudba, dokumenty, soubory vytvorene v aplikacich atd.), system nechat systemem.
2) vytvorit obraz celeho disku / oddilu napr. Clonezillou (nebudes k tomu mit ale primej pristup, zalohu by jsi musel obnovit na disk a spustit na zarizenin se stejnou/podobnou HW konfiguraci, jinak to Win asi nerozchodi.Napadlo me obnovit obraz do virtualniho stroje ale asi by to Windows nerozchodily)
3) VMware vCenter Converter

Pokud je k VMware vCenter Converter k dispozici funkcni open-source alternativa tak uz ted se tesim az nekdo napise co a jak  ;)
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Jerza

Tak jsem si to nějak představoval udělat celý obraz systému a ten pak přesunout a pustit na virtuálu v debianu. Přiznám se že bych asi potřeboval nějaký návo jak to vytvořit. Pokud by byl někdo tak hodnej. Nějak nevim jakým SW a do jakého obrazu to uložit abych to v qemu mohl pustit.

mosqa

ak netrvas na qemu tak by som na take obcasne spustanie windowsu odporucil skor uzivatelsky privetivejsi virtalbox [ale priznam sa ze par rokov som nemal potrebu ho pouzivat takze neviem ako je na tom momentalne]
potom mozes skusit napr. podla tohoto navodu http://www.sysprobs.com/physical-virtual-virtualbox-virtualbox-p2v
pripadne si nieco pozri na googli, tych navodov je tam dost pre rozne hypervisory https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=convert+physical+system+to+virtual+machine

jmp

prostý přenos na jiný hw (tedy do virtuálky) asi nezabere - pravděpodobně bude třeba v rámci procesu migrace použít sysprep, ale netroufám si ani navrhnout konkrétní postup vedoucí k úspešné migraci...