Ramdisk problém

Založil radek_dr, 10. 03. 2021, 15:29:14

Předchozí téma - Další téma

radek_dr

Zdravím
Mám na serveru SW pro meteostanici, který m.j. vytváří každých 12 sec. malý soubor "realtime.txt", obsahující surová data z meteostanice. SW je nakonfigurován, aby soubor ukládal do /var/www/data. V rootu webu (/srv/www/html/) je symlink na tento soubor a javascriptem se data periodicky načítají a zobrazují na webové stránce. Potud je vše OK.
Chtěl jsem "šetřit" SSD v serveru tím, že vytvořím ramdisk, do kterého se bude tento soubor ukládat - to nebyl problém. Změnil jsem symlink na nové umístění souboru, ze vzdáleného PC přes sftp se k souboru normálně dostanu a zobrazím ho, v terminálu na serveru taktéž (pomocí MC), atributy jsem nastavil stejně jako u původního symlinku, směrovaného do /var/..., přesto javascript soubor nezpracuje, na stránce se zobrazují nesmysly a v error.log apache je záznam:
"...Symbolic link not allowed or link target not accessible: /srv/www/html/realtime.txt..."
V čem může být problém?
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !

Petr Krčmář

Pravděpodobně je problém v právech na tom linku v kombinaci s uživatelem, pod kterým běží Apache. Proto ty jako jeden uživatel na ten link můžeš, ale Apache jako jiný uživatel ne. Zkontroluj taky, jestli máš zapnuto FollowSymLinks.

radek_dr

Znovu (už poněkolikáté) jsem zkontroloval všechna práva dotčených souborů/adresářů - jsou shodná, včetně uživatele. Nastavil jsem dokonce práva všem na vše (777), nepomohlo. Pravděpodobně bude problém s tím RAMdiskem, jdu hledat dál, co všechno je potřeba nastavit.
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !

radek_dr

Zdravím
Znovu jsem se vrátil k tématu ramdisku, protože flashdisk, na který jsem dočasné soubory ukládal, odešel do křemíkového nebe. Nakonec jsem se obrátil na kolegu, který mj. spravuje unixové servery a ten mi poradil změnit adresář ramdisku - tedy místo '/var/tmp/ramdisk' nebo '/tmp/ramdisk' zvolit přímo '/ramdisk'. Po této změně vše funguje jak má. Z nějakého (mě neznámého) důvodu v těchto dvou adresářích je soubor z apache nepřístupný.
Takže kolegovi tímto děkuji a zde to uvádím pro případ, že by něco takového někdo řešil.
Vyřešeno! :D
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !