Debian ???Sid???

Založil Peter Kotrčka, 07. 04. 2009, 09:05:12

Předchozí téma - Další téma

Peter Kotrčka

Dobrý deň,
situácia je takáto. Mám fungujúcu distribúciu s menom začínajúcim na "M", končiacim na "a" a medzi tým je ešte "andriv". Každopádne, jedna partícia je voľná a rád by som na nej vyskúšal niečo iné - povedzme, že trochu antiklikacie, antirpm  :P

Takže voľba padla logicky na Debian. Otázka teraz znie: sú nejaké významnejšie problémy pri prechode z netinstall inštalácie testingu na unstable? Postačí update a dist-upgrade? Alebo je aj lepšia kombinácia? A čo s multimédiami na takomto 32 bit systéme? Ako je na tom KDE 4? Čo napr. flash (myslím teda nejaký balík, tar.gz z adobe.com si samozrejme nainštalovať viem)? Jednou vetou: je unstable dostatočne stable?  ::)

Ďakujem vopred za rady, názory, nasmerovania, odkazy na google.com, ask.com, debian.org  a podobne :-)

Pekný deň prajem.

Boogey

Zdravim, na prechod by melo staci update a dist upgrade. S multimedii na Debianu jsem problem nemel, samozrejme ale po instalaci potrebnych veci. Instalace je bezproblemova z nachystanych repozitaru. http://debian-multimedia.org/ KDE4 je krasna vec, ale porad bych rekl, ze jen pro oko a pokud chces stabilitu a bezproblemovy chod, tak KDE3, pokud si KDE4 chces zkusit, tak klidne muzes. Flash problem neni, ale doporucuju ten ze stranek adobe a ne balik. UnstableXTesting? Ja jsem s unstable, kdyz jsem ji jednou mel moc spokojeny nebyl. Hlavne co se tyce zavislosti baliku. Doporucil bych spis testing, kde jsem prakticky nemel zadny problem a cerpal jen vyhody toho, ze mam mnohem aktualnejsi veci nez stable(i kdyz ne vsechno samozrejme).
Jen jsem tak shrnul svoje nazory a pohled na vec. Urcite ostatni lide na foru se mnou nemusi souhlasit. Snad ti to ale i tak alespon trosku pomuze ;)
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Peter Kotrčka

vďaka za info. každopádne KDE4 nejde (mne) naištalovať kvôli chýbajúcim závislostiam :-( škoda. tak KDE 3

a ešte by ma zaujímalo, či sa dá na unstable a 2.6.29 nejako rozumne poriešiť nvidia? balík som videl len pre 2.6.26 a do buildu ovládača sa mi veľmi nechce.

Boogey

Build ovladace nVidia neni problem. Klidne ti to nekde poradim. Toho bych se nebal.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Peter Kotrčka

#4
takže takto:

prehodnotený sid a namiesto neho install testingu. nvidia tym padom bez problemov s jadrom 2.6.26 (novsie jadro som chcel kvoli bezproblemovosti webkamery, ale hadam to rozbeham aj tu). flash teraz riesim balikom z adobe.com, KDE je vo verzii 3.5.10 a je rýchle. Takže zatiaľ spokojnosť.

jajaj, skoro by som zabudol - ako na ntfs? manualne do fstab? alebo ntfs-config existuje?

Boogey

Tak to jsem rad. Taky bych volil testing. Hlavni je, ze ti to funguje.
Debian Squeeze 32bit, Kernel 2.6.26-2, (Server)
AMD Duron 700MHz@1Ghz, 640MB ram, GeForce 4 MX 64MB
Apache2, PHP5, Samba, ProFTPd, MySQL, KDE 4.2.2(na testovani)

Peter Kotrčka

hlavné veci fungujú, so zvyškom sa ešte "poperu" :-)

Petr Slunský

na ntfs doporučuji použít balík netfs-3g a je zaručen r/w přístup. Nastavení je v manuálových stránkách.
Debian

Peter Kotrčka

viac-menej všetko som poriešil, okrem padajúceho vlc z debian-multimedia, ktoré rozdeľuje video na okno s videom a samotné ovládanie (aj keď v nastaveniach je to inak) a padá pri použití titulkov. kaffeine však ide, tak to až tak neriešim.

výtvor nájdete tu :-)

http://www.abclinuxu.cz/desktopy/kotrcka-20090407

borek

CitaceFlash problem neni, ale doporucuju ten ze stranek adobe a ne balik.
Můžu se zeptat proč? Pokud vím tak balík obsahuje pouze skript na stažení a rozbalení toho souboru ze stránek adobe.