spomaleny start

Založil Erich Stark, 24. 03. 2009, 19:52:35

Předchozí téma - Další téma

Erich Stark

Zdravim, tak je tu dalsi problem, zda sa mi ze start je velmi pomaly dlho sa mi nacitava lišta (mam gnome), a neviem ci to bude tym ze pouzivam ubuntu, alebo proste len kazdy system sa casom "trochu zasere".
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ahmul


Erich Stark

Kedze Ubuntu pochadza z debianu tak to moze ist aj sem, tak som sa pytal ze ci to bude problem v Ubuntu alebo s tym maju casom problemy aj pouzivatelia debian ;)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

mnicky

No, ja mám takú skúsenosť, že Debian mi celkovo oproti Ubuntu štartuje značne rýchlejšie, a aj rýchlejšie beží. Samotný boot time mám podľa Bootchart-u 17 sekúnd a to mám 512MB SDRAM, Pentium 4 3Ghz a starý PATA HDD... Na ubuntu 8.10 to bolo cca 26 sekúnd... Aj Gnome nabieha o dosť svižnejšie, aj keď v poslednom čase sa mierne spomalil, asi kvôli appletom... No a taktiež beží rýchlejšie, lepšia odozva, žerie menej RAMky, celkovo sa mi páči viac ako Ubuntu.
Odporúčam prejsť... ;-)
Pentium 4 HT 3GHz, 512MB SDRAM, Debian Lenny

Erich Stark

ja uz mam asi vsetky distribucie vyskusane kazdu pouzivanu chvilu ale uz by bolo nacase sa usadit :)
stale rozmyslam nad nainstalovanim debian lenny s gnome alebo si nahodim s kde 3.5..
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

mnicky

#5
jj, Gnome je fajn...
Pentium 4 HT 3GHz, 512MB SDRAM, Debian Lenny