Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - bdmin

#1
Jo, to jsem tak nějak vyčetl. A tím končím. Jak a kde jako mám upravit DNS? Takový přístup nevím nebo neznám. Případně koho se mám ptát v našem kanclu, kdo do toho vidí...
#2
Ano, díky, to jsem všechno vyčetl, načetl, ale certbot mi ty certifikaty prostě nedá. Mrkni:

root@beeinside:~# sudo certbot --apache
Saving debug log to /var/log/letsencrypt/letsencrypt.log

Which names would you like to activate HTTPS for?

1: is.beeinside.com
2: www.is.beeinside.com
3: isnew.beeinside.com
4: www.isnew.beeinside.com
5: support.beeinside.com
6: www.support.beeinside.com

Select the appropriate numbers separated by commas and/or spaces, or leave input
blank to select all options shown (Enter 'c' to cancel): 2,4,6
Requesting a certificate for www.is.beeinside.com and 2 more domains

Certbot failed to authenticate some domains (authenticator: apache). The Certificate Authority reported these problems:
Domain: www.isnew.beeinside.com
Type: dns
Detail: DNS problem: NXDOMAIN looking up A for www.isnew.beeinside.com - check that a DNS record exists for this domain; DNS problem: NXDOMAIN looking up AAAA for www.isnew.beeinside.com - check that a DNS record exists for this domain

Domain: www.is.beeinside.com
Type: dns
Detail: DNS problem: NXDOMAIN looking up A for www.is.beeinside.com - check that a DNS record exists for this domain; DNS problem: NXDOMAIN looking up AAAA for www.is.beeinside.com - check that a DNS record exists for this domain

Domain: www.support.beeinside.com
Type: dns
Detail: DNS problem: NXDOMAIN looking up A for www.support.beeinside.com - check that a DNS record exists for this domain; DNS problem: NXDOMAIN looking up AAAA for www.support.beeinside.com - check that a DNS record exists for this domain

Hint: The Certificate Authority failed to verify the temporary Apache configuration changes made by Certbot. Ensure that the listed domains point to this Apache server and that it is accessible from the internet.

Some challenges have failed.
Ask for help or search for solutions at https://community.letsencrypt.org. See the logfile /var/log/letsencrypt/letsencrypt.log or re-run Certbot with -v for more details.

#3
Caues,

mám tu Proxmox, v tom Debian 11.2. Instaloval jsem PHP, apache, a ted bych rád měl v tomto virtuální 3 weby.

Ví někdo, jak na to, případně nějaký návod v Češtině existuje?

Poté do těchto domén potřebuji skrze LetsEncrypt dostat certifikát (Letsencrypt SSL - přesměrování z HTTP na HTTPS)

Za každou radu budu rád :D, díky.
#4
Citace od: Roman Horník kdy 11. 02. 2022, 20:59:45
Samozřejmě, že v tom problém je, protože ty oddíly teď maj jiný UUID. Ty zjistíš příkazem blkid <oddíl> (např. /dev/sda1) například v "nouzáku" instalačního média, případně po bootu živýho distra (z flashky, CD,...), a tyhle údaje opravíš v /etc/fstab na disku. Pak by to mělo fungovat.

Jo, to jsem taky někde vyčetl. Problém ale je, že to má být jeden disk se 4mi oddíly. A bylo mi doporučeno to UUID neměnit, jelikož by to do budoucna nepřineslo nic dobrého. Takže bych rád na to nastavení Clonezilly, jak to zkopírovat správně do jednoho disku se čtyřmi oddíly.
#5

Jo, k tomu jsem taky došel. ALE v bootu je právě disk se systémem nastavený, takže to bootuje jen z něj. Jak jako otevřít v Grubu? Já se nikam nedostanu, nebo nevím jak, jelikož nejen, že jsem nový do linuxu a těchto věcí, ale této chybě absolutně nechápu. Při bootu mi to nepovolí nic, když mačkám klávesy, jak říkáš.
Mě jen napadlo, nemůže být problém v tom, když jsem fyzický server s jedním diskem rozděleným do 4 oddílů kopíroval do Proxmoxu jako jednotlivé disky, místo oddílů do jednoho disku? Protože ted mam v Proxmoxu ty 4, což je uplně naopak, než by mělo být.

Na ten cloning/kopírování fyzického do virtuálního používám Clonezillu.
#6
Zdravím,
mám tento problém na debian serveru, viz screen:


Jedná se o nějaký Kernel panic, a co jsem vyčetl, jde o bootování. Situace nastala v momentě, kdy jsem fyzický server zkopíroval do Proxmoxu jako virtuál skrze CloneZillu.

Clonezilla mi fungovala vždy, ale jen při kopírování jednoho disku se systémem. Teď to byly 4 disky, ale na fyzickém to byl jeden rozdělený na 4 partitiony.

Tak nevím, jestli je to tím nebo musím změnít nějaké nastavení v Proxmoxu nebo Clonezille při samotném kopírování (jejich support forum apod nepomohlo).

Disky se kopírovaly ve správném pořadí, ale Proxmox je ukazuje sice ve správném pořadí, ale s jinými jmény, např sda místo sdc apod - jen u dvou disků. Což je zajímavé (dá se to v Proxmoxu přejmenovat nějak nebo pořadí dát natvrdo do toho?).

Po vyskočení této kernel panic chyby nemůžu nic, takže jen jedině vyrtuál vypnout. Každá rada na vyřešení tohoto rébusu by se hodila, děkuji.