Zpomalené XFCE ve Squeeze

Založil MartenP, 09. 02. 2011, 18:49:28

Předchozí téma - Další téma

MartenP

Ahoj!

Nahodil jsem Squeeze a nestačím se divit. Vše funguje, jak má, ALE...

...každý druhý start XFCE čekám možná půl minuty na naběhnutí xfdesktopu. Naběhne panel, conky, ale do té doby, než naběhne xfdesktop, je černá plocha. V té druhé půlce případů to naběhne hned. Dále pak - pokusím-li se spustit gXine, Squeeze a Ristetto, musím si počkat opět asi tak půl minuty, než tyto aplikace naběhnou. Spustím-li tyto aplikace v terminálu, žádné chyby se neobjeví.

Čím tyto prodlevy mohou být způsobeny? Máte někdo nějaký nápad jak je odstranit?

(čistá instalace Debian Squeeze 64-bit s XFCE)


Ota Trkola

To je hodně divné, protože já jsem instaloval na jedno PC Squeeze s Xfce a vše běhá naprosto svižně. A to bylo hodně slabé PC s 512 MB RAM a 1GB procesorem.

MartenP

Nemohu si pomoci, ale nevím si rady. Už jsem zkoušel smazat konfiguráky zmíněných aplikací, dokonce i celého XFCE a výsledek žádný. Docela mě to štve, protože nebýt tohoto bych byl naprosto spokojen... :(

Ota Trkola

V tom případě není v mých silách poradit. U mě vše v pořádku, nicméně na platformě i386. Nemám důvod používat 64bit.

Petr Krčmář

Zkusil bych na to zavolat strace a podívat se, na čem to zůstane viset nebo co to během té pauzy dělá. Zkus rovnou v terminálu

$ strace gxine

MartenP

Dobrý tip. Děkuji za něj.

Takže zde jsou poslední výstupy "strace aplikace", na kterých to mrzne.

Ristretto



connect(6, {sa_family=AF_INET, sin_port=htons(111), sin_addr=inet_addr("127.0.0.1")}, 16



gXine



futex(0x11956e4, FUTEX_WAIT_REQUEUE_PI_PRIVATE, 1, NULL, 0x1195560



Squeeze



connect(6, {sa_family=AF_INET, sin_port=htons(111), sin_addr=inet_addr("127.0.0.1")}, 16

Petr Krčmář

Ohó! Takže záhada je vyřešena :). Zřejmě nemáš loopback a aplikace na něj čekají. Je třeba zkontrolovat tři věci:

1) jestli je v /etc/hosts řádek
127.0.0.1   localhost

2) jestli je v /etc/network/interfaces řádek
auto lo

3) zjistit, jestli na výpisu ip addr show |grep lo vidíš něco jako
inet 127.0.0.1/8 scope host lo

MartenP

Děkuji za odpověď, která mě uvedla ve správný směr. První dva body jsem měl splněné, třetí jsem neověřil, neboť jsem nezjistil, jak zprovoznit příkaz ip :)

Podařilo se mi ale celý problém workaroundovat příkazem
ifconfig lo up
spuštěným pod rootem. Když jsem zjistil, že po provedení příkazu se aplikace spouštějí ihned, přidal jsem ho do startovacího skriptu bootmisc.sh, který se provádí při bootu pod rootem a ve kterém se mi spouští několik dalších příkazů. Je to sice prasečina, ale účel splní :)

Petr Krčmář

Výborně, každopádně ip a ifconfig dělá totéž, takže je to v pořádku. To lo zařízení by měl vyrábět systém sám, pokud je uloženo ve správném souboru jak ukazoval bod dvě. Ale pokud si ho vyrobíš sám, účel to splní stejný. Jsem rád, že jsem pomohl.