2. sraz členů našeho fóra, uživatelů Debianu i jiných linuxových dister

Založil Ota Trkola, 14. 04. 2014, 19:25:08

Předchozí téma - Další téma

Kdo se zúčastní srazu, který se bude konat 30.5. - 1.6. v kempu U letadla v Seči?

 Určitě přijedu
3 (33.3%)
Nejspíš přijedu
3 (33.3%)
Zatím nevím
1 (11.1%)
Nejspíš nepřijedu
1 (11.1%)
Nemůžu přijet
1 (11.1%)

Celkem hlasů: 9

vxmery

No, **** halt sme používali onehdá na šachte, to sa zastavovali pakety zavesené na kolajnici  ;D
To ma tak napadlo, pozerajúc Ti na meno  ;)
Inak víno mám rád, tak to možno bude fungovať.
Pekný deň všetkým
Xubuntu 13.10, Debian 7.5 LiveUSB, PackardBell Easy Note

Roman Horník

No jo, původně jsem chtěl bejt Koudelka, ale fotr se tak nejmenuje :D
Myslím, že s Debíkem budeš jen a jen spokojenej. Taky jsem měl pár let Bububuntu, ale jak vidíš, už ho nějakej ten čas nemám a opravdu nemám potřebu ho znovu instalovat. Ale to snad nikdo z nás.
Akorát nevím... Xfce ještě žije? Četl jsem zvěsti o tom, že se už prakticky ani nevyvíjí. Každopádně si jako alternativu budeš moct v případě nutnosti zvolit Mate, možná LXDE. Taky by se dalo uvažovat i o E17 a různých *boxech. Ale uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

vxmery

CitaceMyslím, že s Debíkem budeš jen a jen spokojenej
Debík je pre mňa nečo ako sv. grál, veď všetky *bunty a Mintny bežia na ňom. Len potrebujem pozbierať odvahu, lebo po prečítaní návodov "Instalace stabilní verze (netinst)" som sa po tretej inštrukciii začal potiť a po piatej ma prenikol pocit panickej úzkosti a deficitu intelektu  :o
CitaceAkorát nevím... Xfce ještě žije?
No v mojom Xubi 13.10 beží ako víno, je to stabilné, rýchle a hlavne ničím to nepripomína ten mäsový Unity design.
CitaceKaždopádně si jako alternativu budeš moct v případě nutnosti zvolit Mate, možná LXDE
LXDE som skúšal na Wheezy 7.5 (LiveUSB) a chodí to jak gula.
CitaceAle uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál
Mám zopár favoritov napr. Wheezy + KDE, Crunchbang (na Wheezy), Kubuntu LTS, Mint 17 LTS. Podstatná je pre mňa stabilita, spoľahlivosť a veľký bonus živá komunita (napr. na forum.ubuntu.cz to frčí jedna radosť). No a zatiaľ nenaplnený sen - občasné stretnutie s podobnou krvnou skupinou a neformálna výmena skúseností. Verím, že nie každý Linuxák je suchár začínajúci rozhovor sudo apt-get install  8)
Takže zatiaľ, ak mi dovolíte, tu budem tichúčko šmírovať a snažiť sa niečo naučiť. Do Debiania  ;)
Xubuntu 13.10, Debian 7.5 LiveUSB, PackardBell Easy Note

Roman Horník

Debian je základem 2/3 všech linuxových distribucí, takže netřeba o jeho kvalitách špekulovat.
K tomu přechodu Xfce → KDE4... no, to je jak přesednout z koloběžky do tanku, ale nic proti gustu
Debian je známej svou stabilitou, oproti mnohým jeho user-friendly derivátům je verze stable stabilní, testing stabilní a unstable na při nejhorším stejný úrovni. Komunita tady není příliš živá z toho důvodu, že debianisti jsou zpravidla natolik zkušený, že vlastně fórum nepotřebujou. Každopádně když budeš něco potřebovat, přece jen jsme tady my, co už nějaký zkušenosti máme a kdykoliv, kdy můžeme, jsme tady.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Chlapi nespamujte v tomhle tématu...

Odesláno z mého C2105 pomocí Tapatalk


Roman Horník

Tak jsme to večer rozjeli. Zatím nás je 5, tedy já, Petr Krčmář, Ota Trkola, Ondřej Caletka a Tomáš Procházka, ale už dneska dopoledne očekáváme příjezd dalších lidí, takže doufám, že vy, co jste doposud váhali, zvedněte svý posvátný prdele a přijedete taky, nebudete totiž litovat.
Ota, jak slíbil, přivalil domácí utopence nejvyšší kvality - prvotřídní špekáčky, domácí zelí, cibule, papriky dovezený z Maďarska. Prostě delikatesa, před níž by se i Pohlreich se svou pověstnou koprolálií plazil po zemi.
Protože se na cestě vlakem Petr stal účastníkem kolize vlaku s osobákem (nic se mu nestalo), a tedy se jeho příjezd dosti opozdil, sraz započal až večer v restauraci v areálu kempu, kde jsme vydrželi až do zavíračky a následně se pak přesunuli řádit do chatky.
Zejtra, teda vlastně už dneska, máme v plánu vyšlápnut si na Oheb, což je zřícenina hradu nad přehradou, pak, jestli se nám měšťáci z toho horolezčení nesesypou a neosypou, zapůjčíme si v kempu šlapadla a vyrazíme na vodu. Počasí by na to mělo bejt dobrý. Samozřejmě po těch třasořitkách nebudu moct chtít plavbu na přítok a zase zpátky, loni jsem to otočil asi 2km od přítoku (přehrada má 7km) a při vylodění zpátky na pláži jsem zapomněl, kde mám svoje nohy, protože to šlapadlo jede tak 2km/h a 5 hodin v kuse jsem šlapal.
Každopádně večer se bude grilovat, teda jestli nebudu muset někde tajně v louhu rozpouštět jejich ostatky. A Petr možná vykoná nějakou zajímavou prezentačku.

Suma sumárum, prostě zvedněte prdele a připojte se, stojí to fakt za to.

P. S.: Jestliže přijedete busem na náměstí (ideálně dopoledne), máme tady 3 vozidla, takže se nebojte, že budete muset šlapat nějaký 2km pěšky. Stačí zavolat třeba na číslo 702379557. To samý platí, když nebudete vědět, kam máte jet.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Dnešní aktivita nás poněkud vysušila, takže už poctivě doplňujeme tekutiny. Na fotce zleva Tonda Mička, Petr Krčmář a Ondřej Caletka.



Odesláno z mého C2105 pomocí Tapatalk


Petr Krčmář

Pohled na další námořníky. Vlevo Tomáš "Puppík" Procházka, nahoře Roman Horník, vpravo Ota Trkola.

Roman Horník

Tak a je po srazu. Alespoň z mýho pohledu se vyvedl dobře, sešla se sice malá, avšak kvalitní parta, co si měla co říct. Prakticky se srazila kompletní česká část jádra tohohle serveru, a sice včetně Tondy Mičky, kterej s námi předloni na srazu nebyl, což byla, jak jsem se nyní přesvědčil, velká škoda. Tondo, bylo mi velkou ctí poznat Tě osobně.
Dále nechyběl jak Ondra Caletka, známý jako Oskar či Frisco, tak ani Tomáš "Puppík" Procházka, snad nejhrdější uživatel jistý modifikace Puppyho, tedy puppíkář, jenž nesnáší "instalatéry". Vlastně všichni jsme na fotkách, jak jsme na šlapadlech brázdili přehradu. Oba se srazu zúčastnili i minule.
Jenom mne mrzej následující 4 skutečnosti:

  • Bylo to krátký
  • Bylo to moc krátký
  • Bylo to vskutku moc krátký
  • Slibotechny, co svou účast přislíbili, avšak nepřijeli
Nebudu tvrdit, že bez vás ostatních něco nefungovalo, fungovalo, avšak mohlo fungovat líp. Sraz jsme nedělali jen pro sebe, ale především pro vás, abyste si mohli hodit relax, pobavili se a poznali nový lidi. No, vaše chyba, kterou možná budete moct ještě koncem léta napravit, pokud to vyjde. Ale o tom později.
Každopádně platí, že, když chci přijet, prostě přijedu, netřeba nic slibovat, když nevím, pokusím se o to, avšak taky nic neslibuju. Příště na sliby nebude brán ohled.
A teď k tomu, co jsem nakousnul: Shodli jsme se, že nám sraz utekl až příliš rychle, tedy by bylo vhodný hodit opáčko ještě tenhle rok, konkrétně pak na konci léta, ideálně začátkem září. Ještě o tom budeme debatovat a ladit detaily, ale věřím, že nakonec to vyjde.



Nakonec chci tímto moc a moc a moc poděkovat všem, co na sraz dorazili (řazeno dle délky jména, ať to vypadá úhledně):

Ota Trkola
Petr Krčmář
Antonín Mička
Ondřej Caletka
Tomáš Procházka


Bylo mi velkou ctí, chlapi. Díky za vaši společnost, díky za všechno. Díky.




FAQ:
Q: Moje jméno není na seznamu
A: Chá chá! Nepřijel(a)s? Nepřijel(a).

Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Sraz super, kdo nepřijel udělal chybu. Počasí nakonec bylo dobré, zábava také. V září opáčko. Díky všem kdo přijel.

Petr Krčmář

Bylo to parádní, mám zase haldu skvělých zážitků. Začalo to například tím, že náš vlak cestou do Pardubic sejmul z přejezdu auto, takže to bylo dobrodružné. Naštěstí bez zranění a nějakého dramatu. Sraz se povedl, snad se zas brzy sejdeme.

Antonín Mička