Jaký notebook pro Debiana (Sidux)

Založil ADO45, 18. 11. 2009, 18:38:25

Předchozí téma - Další téma

ADO45

Hoj,
uvažuju na novej notebook kolem do 12 000kč. Drbám vlasy že Ubuntu mají problémy s grafickou kartu Intel. Právě tady žijou odborníci  :D či znalosti. Uvažuju na novej notebook s Asus. Však moc hry nehraju spíš pomocí emulátorem DOSBox (Doom2 atd...) Wolfstein, Nofesratu poměrně vyroben či vytvořen od roku 2001 až do roku 2004. Výkon trošku řeším důležitější kromě Intel Core2Duo, Intel GMA X4500MHD, 4GB ram. Našel jsem u Asusu a je slušná cena. Právě chtěl jsem tady zeptat kromě jaký váš názor či zkušenosti značkovej notebooku pro Debiana či deriváty (Sidux).
Myslím že jsem založil tématu docela hodně brzy však koupím po vánocích. Stejně čas letí rychle. Tady jich chodí méně. Myslím že trošku tady proberem a jakej notebook aby rozchodil bezproblému.
Díky za vaši názory a zkušenosti.  ;)

Petr

Pokud si budeš vybírat, tak pozor na grafiku. Neber ATI, ovladače stojí za kulový. Jedině Nvidia.
Nic není zadarmo a vše souvisí se vším.

Ota Trkola

Já mám ATI na 2 PC a ovladače bez problémů. Takže dneska je to podle mně jedno jestli ATI nebo nvidia.

Erich Stark

ATI a linux sa nikdy nerymovalo :), s NVIDIU som nemal problem nikdy
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Ota Trkola

To je falme, pouze si stojíte za svojí oblíbenou značkou. Já mám karty obě a nemůžu křivé slovo říci ani na jednoho výrobce.

Tomas Jancik

ja mam ATInu na notebooku a probemy mivam.... posledne mi dokonce selhala i cista instalace Debianu stable... najela jen cerna obrazovka....je ale pravda, ze jsem nezkousel instalaci ovladacu....

emil54

Ja mam na starem notebooku ATI Radeon x700 a s nim mam problemy neustale. Je teda fakt, ze je to uz historicky kus, takze podpora mizerna. Na druhym NT mam grafiky dve - Intel a Nvidia (Asus N10J). Intel mi po cisty instalaci Lennyho zlobil a rozebehnul jsem ho korektne az na zkompilovanym jadru 2.6.31. Nvidia slapala bez chyby hned po cisty instalaci.
Pak bych se asi vyhnul wifi broadcom. S tou jsem mel taky vzdy patalie. Naopak dobry zkusenosti mam s Atherosem - kompilace Madwifi a Wicd to jisti :)

Erich Stark

Citace od: ADIO45 kdy 20. 11. 2009, 15:15:30
Nechtěl jsem tady však rozházet flame o grafické kartě. Vím že každý mají názor. Nekup to ATI. to řekl Richard Stallman. Já stejně jsem původně mezi nvidia či intel.
Tohle jsem chtěl koupit: http://www.mironet.cz/asus-k50ijsx078-t5870--3gb--320gb--dvdrw--156quot-led--bt--6h--bez-os+dp96682/ Ono notebooky strašně mění každou 2měsíce. Jestli už beztak u Intel GMA X4500 nedělají s tím nějaké problémy? Já u nvidie taky o tom uvažuju ale spíš notebook MSI. Musel bych ještě dokoupit 2giga ram.
Spíš nesympatickej AMD spíš asi 32bitovej :-(
http://www.mironet.cz/msi-vr630xl003cz--si42--2gb--320gb--dvdrw--nv-9100--156quot--1394--wifi--linux-enterprise-desktop-11+dp97625/ Výhodou že tam je nvidia.
Asi bych bral spíš Asus s Intelem dyť výkon má dobrý. Ale nejsem jistý jak je vůbec u wifi :-/

AMD by som uz nechcel, ale je to osobny nazor INTEL + NVIDIA, a osobne sa mi viac pozdava ten s intel kartov 4500 na nu som pozeral viac recenzii a bolo vydiet ze ma o dost vecsi vykon ako jej predchodci, a karty intel na linuxe problem nemavaju pokial viem, takze ten prvy notebook je z mojej strany lepsi,,
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

Yontalcar

Citace od: ADIO45 kdy 20. 11. 2009, 15:15:30
Nekup to ATI. to řekl Richard Stallman.
To by mě zajímalo, kdy to řekl (po tom, co ATi bylo koupeno AMD, nebo předtím). Já jsem jen kdesi našel, že říkal, abychom kupovali AMD a ne Intel.

Citace od: ADIO45 kdy 20. 11. 2009, 15:15:30Spíš nesympatickej AMD spíš asi 32bitovej :-(
AMD už AFAIK vyrábí jen 64-bit procesory (kromě AMD Geode, což je ale něco úplně jiného)

Citace od: Erino72 kdy 20. 11. 2009, 23:28:45
karty intel na linuxe problem nemavaju pokial viem, takze ten prvy notebook je z mojej strany lepsi,,
kromě Intel GMA 500
http://mjg59.livejournal.com/111853.html
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Bohouš

#9
Ubuntu 9.10 uz nema problemy s vykonem u grafaren intel. Jejich vykon v teto verzi velmi narostl. Jinak krome grafen od intelu bych doporucil nvidii, ati imho nema moc vyladene ovladace.

Znamy ma notebook s GMA 4500 a po upgrade na ubuntu 9.10 si vykon nemuze vynachvalit.
OS: Debian Wheezy

MartenP

K tomu Ubuntu bych jen dodal, že FPS v 3D aplikacích sice narostlo, ale práce v samotném systému (GNOME, XFCE) je neuvěřitelně hlemýždí. Vykreslování je trhané a nepříjemné například při ztmavování u zadávání root hesla, minimalizace oken, změn plochy,... Opravdu neuvěřitelné, jakou potíž jim dá opravit jednu chybu táhnoucí se už snad od Hardyho.