Nabídka

Zobrazit příspěvky

Zde lze prohlédnout všech příspěvky uživatele. Jsou zde vidět pouze příspěvky z oblastí, do kterých máte přístup.

Nabídka Zobrazit příspěvky

Příspěvky - plastique

#1
Citace od: Petr Krčmář kdy 12. 02. 2014, 21:43:36
Já vždycky uspávám pomocí vlastního skriptu a v něm si zavolám xscreensaver-command -lock a až pak pm-suspend.

Jo, to je ono, dík.

Oto, to bude opravdu jen zkratka na nějakou akci, která funguje jen v GNOME.
#2
Nazdar,

používám Wheezyho a Xfce. Když počítač uspím, nezamkne se předtím obrazovka, takže po probuzení (stačí stisknout klávesu) je hned ready.  Přepínač Správce napájení | Rozšířené | Uzamknout obrazovku při přechodu do režimu spánku nebo hibernace je aktivní.

Jsou na to nějaké bugreporty, jen jsem nenašel řešení. Nemáte nějaký nápad, jak zamčít obrazovku před uspáním?


#3
Tak doplním řešení. Problém spočíval v tom, že pro starý radeon, který tam je, byly instalované oba moduly (radeon i fglrx - nevím jak to). Radeon byl sice na blacklistu, ale stejně se stihl načíst - nicméně Xorg hlásil nějakou chybu verze a chcípl. Po manuálním spuštění (viz výše) vše jelo ok. Odinstaloval jsem tedy fglrx a teď už všechno běží normálně.

Chyba:
(EE) RADEON(0): [dri] RADEONDRIGetVersion failed because of a version mismatch.
[dri] This chipset requires a kernel module version of 1.17.0,
[dri] but the kernel reports a version of 2.16.0.[dri] Make sure your module is loaded prior to starting X, and
[dri] that this driver was built with support for KMS.
[dri] Aborting.
#4
Dík, zkusím. Tento router starý krám není, není můj, takže ho vyměnit nemůžu. Uvidím, jestli se něco změní s jiným driverem.
#5
Mně na desktopu po startu nenajel a od té doby to marně řeším. Na notebooku, který jsem instaloval paralelně, to funguje v pořádku. Takové nejasnosti nemám rád. :-)
#6
Ahoj,

mám HP Mini, Wheezy. Po instalaci fungovala také wifi (mně doma), ovšem u sestry se nepřipojila. Reinstaloval jsem driver, použil broadcom-sta, doma mi to funguje, u sestry ani ťuk. Strávil jsem dvě hodiny sledováním logů na routeru i v notebooku. Jediná chyba, které se objevovala, byla ve smyslu, že "wpa_supplicant authentization failed, error <none>" (bez jasného sdělení).

Můj starý Lenovo R400 s chipsetem Intel nemá žádný problém. Poradíte, jak se s tím popasovat?  Předpokládám, že to bude nastavením routeru, ale už jsem vyčerpal nápady.

dík
#7
Zdar,

na desktopu mi po startu nenabíhá LightDM, ačkoliv je v /etc/inittab default runlevel 2 a ověřil jsem pomocí update-rc.d, že se LightDM po startu má spustit. Řeším to tak, že ho ručně restartnu - hned naběhne a pak je to ok. Nenašel jsem v syslogu žádné chyby a nenapadá mě příčina.

Na notebooku mám stejnou konfiguraci systému a tam to funguje v pořádku.

Nemáte někdo podobný zážitek?