Problem s wifi.

Založil miroshef, 25. 02. 2011, 21:11:21

Předchozí téma - Další téma

miroshef

Zdravim,ckcel by som Vas poprosit o radu.Som zaciatocnik a nainstaloval som Debian 6.0.0,ale mam problem s wifi.Google zatial velmi nepomohol.
lsusb vypise:ID Ocf3:1006 Atheros Communications,Inc TP-link WN 422G v2 802,11g-Atheros AR 9271.V Ubuntu fungovalo vsetko na prvy raz a nebolo treba nic nastavovat.Pravdepodobne chybaju ovladace,ale neviem ake a ako ich naistalovat.Dakujem za akukolvek radu.

Ota Trkola

Zkus doinstalovat firmware pro tuto wifi, nainstaluj balíček firmware-atheros.

miroshef

Zdravim,tak som nainstaloval firmware-atheros,wicd.Pospusteni vypise wicd nemoze connect D-bus a Selhalo spusteni /usr/sbin/wicd pod root.ifconfig -a ukaze MAC adresu zariadenia(pan 0).Za odpoved ale  dakujem.

miroshef

Doplnim este,ze iwconfig vypise:no wireless extensions.Z "sourceforge.net/projects/zd1211 som stiahol ovladace,ale nerozchodil som to.Je tam aj postup na zprevadzkovanie tohto zariadenia pre kernel 2.6.27.Moj je 2.6.32.Ten postup je ale pre  mna este zlozity,treba opatchovat jadro.Takze sa asi vrtai k ubuntu ;D.

pulpe

A máš ten modul pro wifi vůbec načtený? Hoď sem výpislsmod | grep ath

miroshef

Dakujem za snahu,ale musim preinstalovat PC.Ked to bude hotove,skusim to rozchodit este raz.Ale naozaj dik za snahu.

koljin

Citace od: miroshef kdy 26. 02. 2011, 11:32:19
ospusteni vypise wicd nemoze connect D-bus

Pokud máš D-bus v pořádku rozběhnutej, podívej se ještě, jestli jsi ve skupině netdev.