Tor, privoxy, java a síť

Založil kecka, 27. 10. 2010, 21:46:40

Předchozí téma - Další téma

kecka

Ahojky, tak doufám že jsem se trefil do správnýho fóra, kdyžtak mě přesuňte.
Mám takovej problém - používám TOR, k tomu jako proxynu Privoxy a programy, co jsou psaný v Javě se mi nějak nemůžou připojit na síť. Tuší alespoň někdo v čem by moh bejt zakopanej pes? Ostatní programy jako prohlížeče jedou bez problémů, systém pingá o sto šest, normálně teda už fakt nevím co by to mohlo bejt. Jo a když vypnu Privoxy a Tor, tak to stejnak nepomůže. Googlovat jsem zkoušel, ale buďto blbě nebo jsem ojedinělej případ.
Takže za všechny rady fakt moc dík

Ota Trkola

Napiš sem, prosím, co máš za Debian, jakou architekturu, atd.. ;)

kecka

Citace od: Ota Trkola kdy 27. 10. 2010, 21:49:14
Napiš sem, prosím, co máš za Debian, jakou architekturu, atd.. ;)
Jo tak, něco mezi squeeze a sid, spíše teď už squeeze, jedu na 686, ... Nějakej výpis něčeho se taky hodí?

mosqa

problem zrejme nebude v TOR ale v bugu v sun-jdk. skus bud openjdk alebo tento postup
CitaceTry
$ /sbin/sysctl net.ipv6.bindv6only

If this value is 1 you need to disable the setting:

$ sudo /sbin/sysctl net.ipv6.bindv6only=0

For a persistent fix:
Check /etc/sysctl.conf and /etc/sysctl.d/* for this setting and restart procfs after changing it.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/sun-java6/+bug/486215
[je to postup z ubuntu ale u mna to funguje tiez na squeezy/sid, dlhsiu dobu mi tiez nesiel jdownloader [network unreachable] a tymto postupom sa mi to podarilo po dlhom case akurat sfunkcnit]

kecka

Citace od: mosqa kdy 27. 10. 2010, 21:59:52
problem zrejme nebude v TOR ale v bugu v sun-jdk. skus bud openjdk alebo tento postup
CitaceTry
$ /sbin/sysctl net.ipv6.bindv6only

If this value is 1 you need to disable the setting:

$ sudo /sbin/sysctl net.ipv6.bindv6only=0

For a persistent fix:
Check /etc/sysctl.conf and /etc/sysctl.d/* for this setting and restart procfs after changing it.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/sun-java6/+bug/486215
[je to postup z ubuntu ale u mna to funguje tiez na squeezy/sid, dlhsiu dobu mi tiez nesiel jdownloader [network unreachable] a tymto postupom sa mi to podarilo po dlhom case akurat sfunkcnit]
No jó vono to fakt funguje! Mockrát díky mládenče, ani nevíš jakou jsi mi udělal radost!  :) Fakt dík!!!
A hele, cos dával do Googlu že ti to vyplyvlo tenhleten návod? Já jsem asi hodně blbej páč mě Google ani nenapověděl  >:(

mosqa

stacilo 'debian java' a v navrhoch mi to hned doplnilo aj 'network unreachable'
tie prve vysledky som dako preklikol ajked teraz pozeram ze tam su tiez riesenia, ale ten titulok z launchpadu mi vcera najskor padol do oka :)