inštalácia email servera

Založil pedrofuture, 26. 05. 2011, 09:15:54

Předchozí téma - Další téma

pedrofuture

ahojte,

mam server, kde mam ulozenych par webstranok. Povodne bol server urceny len pre jeden web, no pocase som ich tam zacal davat viacero. Vznikla potreba, aby jednotlivym strankam bolo mozne vytvorit aj email konta pod jednotlivymi domenami.
Potrebujem teda na serveri sfunkcnit email server. Malo by to fungovat tak, ze pre kazdu webstranku (domenu) bude mozne vytvorit lubovolny pocet emailovych kont v tvare meno@danadomena.sk. Zakaznik bude moct pristupit k svojmu email kontu cez web rozhranie http://mail.jehodomena.sk a prihlasi sa k emailu jehomeno@jehodomena.sk.

V linuxi viem len zaklady, sice som to skusil spojaznit sam, nepodarilo sa mi to. Isiel som podla nejakeho navodu (co mi doporucovalo viacero ludi), ale zasekol som sa na nejakom bode (uz neviem presne, bolo to davnejsie).

Preto sa chcem obratit na vas. Ale nie o pomoc alebo rady. Hladam cloveka, ktory by to vedel spravit. Samozrejme za financny odmenu. Zaplatim kolko si vypytate, kedze neviem na ako je to dlho. Piste na mail, diky.

HW & SW: 2x 2-jadrovy AMD, 4GB RAM, 2x150SAS, 2x1TB, Debian Linux 4.0; Linux 2.6.26-2-amd64 on x86_64; Webmin version 1.450; root pristup - moznost sa pripojit odkialkolvek

branec

#1
Tiež som to riešil a vyriešil som to tak že som si doma spravil server a skúšal som postfix + vyrtual domen a name, každý návod čo som na nete našiel stal v podstate za veľkú makovu, ale s každého návodu som sa niečo nové naučil a tím pádom to bolo pre mňa ľahšie pochiopiť ako to funguje. Návody sú písane poväčšine človekom ktorému to ide ale na inej mašine to už nejde. Takto som prešiel asi 15 návodov a stále som sa dostal k tomu že to fungoval na 50% tak som sa vy*** na všetky návody a šiel na to filozoficky a snažil som sa POCHOPIŤ ako Postfix funguje, jeho princíp, postup a podobne. Tím pádom ak Viete čo ako funguje môžete to spravovať, opravovať, a podobne.

Ak ale chcete aby Vám to niekto spravil za prašule v pohode určite sa niekto nájde, mne osobne celkovo to čo popsujete čo chcete dnes už zaberie tak 2 hodinky práce.  Ale ak Vám to niekto spraví a niečo sa pokazí zase budete len zavisli na niekom. Pozerám že by ste potrebovali ako prvú vec upgradnuť server, ono v old verziách nejde všetko tak ako dnes napríklad v Debian 6 server kde je iný kernel a podobne.

Samozrejme verím že Vám s tím niekto poradí aj ja sám by som mohol ale kedže viem čo ma čaká nie v danú chvíľu keď to budem robiť ale potom tak radšej dám od toho ruky preč asi a skúsim Vám poradiť preštudovaním si celého postfixu a následne na to si prečítajte toto >> http://sospreskoly.org/emailove-sluzby
v podstate je to len ďalší návod ktorý je písaný obrazne žiadny návod netreba brať presne od bodky do bodky. Mne to podľa toho návodu pôjde Vám zase nemusí veď určite ste ma pochopili

Ak by som sa len predsa nejako rozhodol Vám pomôcť tak jedine ak tam bude debian squeeze inak asi nie....

Hobild

obavam se, ze to nebude na dve hodiny prace, pokud ma jit o skutecne funkcni reseni.
- budou vytvareny nove domeny a tim padem i nove mailove schranky dynamicky?
- muze uzivatel vytvaret nove domeny a mailove schranky pro dalsi uzivatele sve domeny z weboveho rozhrani?
- pristup k mailovym schrankam a nastavenim bude jen pres webove rozhrani, nebo ma plne fungovat i odesilani, presmerovani, aviza SMS a dalsi mailove sluzby?
- na jake urovni se bude resit zabezpeceni (SSH pristup, SSL, ap.), jak resit spam a dalsi pozadavky?
To je jen par otazek, ktere me ted letmo napadly. Vidim to tak, ze za ty dve hodiny by si dotycny mohl vyjasnit s nejakym ajtakem, co vlastne bude potrebovat/chtit. Vidim to na nejspis na vhodne oskriptovany LAMP, pravdepodobne webovy obchod, dost mozna i publikacni system a to vse propojene s emailovym serverem, tedy nic simply.
Velmi bych doporucoval sehnat si nejakeho odbornika v dosahu (zdaleka ne vse je vhodne resit dalkove; napriklad sverit nekomu neznamemu v zahranici pristupove udaje ne sve servery...) a s nim to konzultovat, pripadne uzavrit smlouvu, kde si obe strany vyjasni co, jak, kdy, za kolik a odpovednosti obou stran.
H.

pedrofuture

Q: budou vytvareny nove domeny a tim padem i nove mailove schranky dynamicky?
A: s domenou tam narabam takto> objednam domenu vo webhosting firme, poviem nech ju nasmeruju na IP mojho servera. potom na serveri vitvorim noveho virtual hosta, kde domenu nasmerujem do adresara, kde je web ulozeny. Takze neni tam nic dimanicke. Tak isto nove emailove schranky sa mozu vytvarat "podobnym" stylom. Netreba mi aby som mal nejake fesi rozhranie.

Q: muze uzivatel vytvaret nove domeny a mailove schranky pro dalsi uzivatele sve domeny z weboveho rozhrani?
A: nie, nove emaily budem vytvarat len ja = root

Q: pristup k mailovym schrankam a nastavenim bude jen pres webove rozhrani, nebo ma plne fungovat i odesilani, presmerovani, aviza SMS a dalsi mailove sluzby?
A: pristup k emailovym schrankam moze byt vlastne jednotne cez nejaku url, alebo aj cez ich domeny (mail.ichdomena.sk). prisposobim sa lahsiemu variantu. Nastavenia ake? Zakaznikom asi netreba ziadne. Presmerovanie aviza a dalsie netreba.

Q: na jake urovni se bude resit zabezpeceni (SSH pristup, SSL, ap.), jak resit spam a dalsi pozadavky?
A: tak na toto som vobec este nemyslel, sifrovanie a spam. Obidve veci urcite treba, ale neviem k tomu dalej nic povedat.

Prave cez toto forum skusam najst niekoho, kto sa tomu rozieme na dostatocnej urovni a mal by zaujem sa toho podujat.