nastavení typu úložiště

Založil Jara-Debian, 30. 09. 2016, 16:05:25

Předchozí téma - Další téma

Jara-Debian

Ahoj,
naformátuji disk na Ext4
a když tam chci mít filmy, hudbu a zálohy přístupné všem, tak jak to nastavit na disku "složku" předpokládám, že "/" je jen pro hlavní systém - nebo jak nastavit další statickej HDD s filmy?
asi něco ve stylu /filmy, ale nevím
nebavím se o konfiguraci samby - o konfiguraci se pokusím sám

do jakýho typu dat složku pro "RAID" - já jen kopíruji data z disku na disk

jak automaticky kopírovat pomocí "bat" souborů snad najdu v dokumentaci LDP

jak dostat /home a /var s domácím webem na disk abych tomu nemusel přidělovat statickou oblast, ale rostlo to podle potřeby

kolik přidělit jednotlivým oblastem na file a doménovým serveru

Díky za radu

čepi

Google jsi zkousel?

Nebudu se omlouvat ze neporadim, podle mne ani nevis co chces a nevis co ty vyrazy a zkratky ktere pouzivas znamenaji.

Mel by jsi zacit nejakou wiki, popr. howto strankou a nejprve doplnit nejake znalosti o Linuxu obecne, nasledne Debianu a pak teprve zkouset dle mnoha dostupnych navodu udelat "hotove reseni".
Debian 9 Stretch --- in progress, XFCE
Notebook Acer Aspire TimeLineX 4830TG

Jara-Debian

vím o čem se bavím, ale nevím jak se zeptat na tento problém

doteď jsem neměl čas si pročíst celé LDP - mám to rozečtené, ale kdybych zjistil ve které části to třeba najdu, tak by mě to pomohlo

nemám problém si pomoct s googlem, ale vědět jak se zeptat na danej problém

přiznám se, že utíkám od widlí, které doteď celé neznám a snažím se dostat do Debianu protože na widlích nefunguje vše podle mích představ

za pomocí tohoto fóra jsem si rozjel nějaký ten PC a podle těhto zkušeností už mám rozjetých několik Debianních strojů

jmp