Debian Squeeze - nové jádro [vyřešeno]

Založil Mika, 29. 11. 2011, 19:39:14

Předchozí téma - Další téma

Mika

Ahoj,
četl jsem si na  AbcLinuxu a narazil jsem na tuto zprávičku http://bit.ly/ubn4ob. Docela mě zaujalo, jak doporučují všem aktualizovat jádro. Mám Debian Squeeze a beží mi na jádře 2.6.32-5-amd64. Tak mě napadlo, že bych měl asi taky aktualizovat, když to tak silně doporučují. Hledal jsem dál a v backportech pro Squeezeho je jádro 2.6.39-bpo.2-amd64. Našel jsem si i návod jak ho akutalizovat http://bit.ly/ugeVsa. Mám asi půl roku starý notebook od Asusu s grafickou kartou od nVidia a všemi funguje. Kromě klávesových zkratek Fn+volume up, Fn+volume down a Fn+volume mute. Vyřešil jsem to přenastavením klávesových zkratek v KMixu na Meta+volume up ... atd. . Myslíte že, by aktualizace jádra pomohla? Má cenu to zkusit? Nerozbil bych si tímto systém?

Děkuji za odpověď


Power

Pokud používáš distribuční jádro, tak aktualizovat nemusíš, protože případné bezpečnostní aktualizace ti přijdou automaticky od vývojářů Debianu. Aktualizovat kernel samozřejmě můžeš, ale můžeš si tím klidně nadělat více problémů než máš nyní. Každopádně na lepší podporu HW je vždy lepší novější kernel.

Power

Kdyby si podle toho návodu jádro aktualizoval, tak budeš mít v systému jádra dvě. Takže můžeš nový kernel vyzkoušet a starší pokud bude vše fungovat bez problémů odinstalovat.

Bum

Citace od: Power kdy 29. 11. 2011, 20:53:08
Každopádně na lepší podporu HW je vždy lepší novější kernel.

Bacha aj to neplati vzdy nainstaloval som si LMDE kde bolo jadro 2.6.39.2, vsetko mi na laptope fungovalo.
system sa aktulizoval na 3.0.0.1 a prestala mi fungovat citacka sdkariet.

Ked sa prehodim na starsie jadro funguje bez problemov vsetko.



Mika

Citace od: Power kdy 29. 11. 2011, 20:53:08
Kdyby si podle toho návodu jádro aktualizoval, tak budeš mít v systému jádra dvě. Takže můžeš nový kernel vyzkoušet a starší pokud bude vše fungovat bez problémů odinstalovat.

Aha, dobře. Tak to vyzkouším a uvidím.

Mika

Tak jsem nainstaloval nové jádro z backports. Po restartu už během bootu mi to psalo chyby. Nové jádro si podle toho co jsem pochopil nerozumnělo s VritualBoxem, který jsem instaloval na jádře 2.6.32-5-amd64. Další věc je, že mi ani neběhly X-ka. Nejspíš kvůli ovladači ke grafické kartě nVidia. Takže jsem nové jádro odinstaloval a zůstanu u 2.6.32-5-amd64. Jak píšete výše, bezpečnostní aktualizace mi budou chodit přímo od Debianu, takže není co řešit. Tímto je problém (dotaz) vyřešen.

Díky.


Ota Trkola

Kvúli bezpečnostním aktualizacím kernelu nemusíš rozhodně instalovat kernel z Backports. Je to přesně, jak se píše výše, tzn, distribuční jádro si opatchovává a celkově obstarává a hlídá komunita => všechny opravy, včetně bezpečnostních připlujou v aktualizacích. Jádro z backports moc použitelné není, alepoň podle mých dřívějších zkušeností a v poslední době jsem ho vůbec nepoužíval.

Power

Možná stačilo v textovém režimu v terminálu znovu nainstalovat nvidia driver a xka by naběhla.

Mika

Citace od: Power kdy 30. 11. 2011, 17:52:48
Možná stačilo v textovém režimu v terminálu znovu nainstalovat nvidia driver a xka by naběhla.

To nejspíš jo. Ale nechtělo se mi v tom hrabat.  ;)