Jak na kernel 2.6.30-2-686?

Založil ZdenoTN, 06. 01. 2010, 19:04:37

Předchozí téma - Další téma

ZdenoTN

Dobrý den

Chci přejít z Kubuntu na Debian - Squeeze, nejdřive jsem ho měl ve virtuálu na ošahání.
Před dvěma dny jsem dal ostrou instalaci.
Problém je že nejde naistalovat Nvidia, mám verzi jádra 2.6.30-2-686, ve zdrojích mám jen
nvidia-kernel-2.6.26-2-686.
Hledal jsem na netu, ale moje angličtina je spíše intuitivní, pochopil jsem že s touto verzí jádra
jsou problémy. Zkoušel jsem repo http://kernel-archive.buildserver.net/debian-kernel,  :(,nejde.
Můžete mi prosím poradit co a jak. Děkuji

Yontalcar

zkus si ten balík vytvořit pomocí programu module-assistant
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

Ota Trkola

Já jsem měl s kartou Nvidia na jednom PC stejné problémy při přechodu na Squeeze. Nakonec jsem je vyřešil přechodem na svobodný nv ovladač. Bohužel je použitelný pouze pro 2D.

Erich Stark

Skontroluj si sources list ci mas vsetko v poriadku, (main contrib non-free) a potrebujes baliky
make, gcc, binutils, build-essentials, module-assistant, linux-source-2.6.30 linux-headers-2.6.30-2-686 linux-kbuild

a potom uz len stiahnes driver z nvidia.com :)
" The box said that I needed to have Windows XP or better ... so I installed Debian ."

ZdenoTN

Zdravím,

  nevím proč ale v X11 není xorg.conf. Zkoušel jsem i driver z nvidia.com, instal končí s tím že není X server, ale je naistalovanej ??
Ve virtuálu tam je.
Postup instalace jsem zkoušel právě na VB, jedu na expertní kvůli síti, mám pevnou IP.

Yontalcar

Citace od: ZdenoTN kdy 07. 01. 2010, 10:38:29
Zdravím,

  nevím proč ale v X11 není xorg.conf. Zkoušel jsem i driver z nvidia.com, instal končí s tím že není X server, ale je naistalovanej ??
Ve virtuálu tam je.
Postup instalace jsem zkoušel právě na VB, jedu na expertní kvůli síti, mám pevnou IP.
uff, radši si nainstaluj balík module-assistant, stejnojmenným příkazem ho spusť a vytvoř si ten balík s modulem - IMHO je to dělané dost jednoduše
NB: ASUS X53U; Debian GNU/Linux Sid amd64 (KDE4)


Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist. - Albert Einstein

ZdenoTN

Zdravím  :)

Citace od: Yontalcar kdy 07. 01. 2010, 16:10:33
uff, radši si nainstaluj balík module-assistant, stejnojmenným příkazem ho spusť a vytvoř si ten balík s modulem - IMHO je to dělané dost jednoduše

Takto to prostě nešlo, modul se nedal vytvořit.
Prošel jsem znovu instalaci X serveru a doplnil xorg, který tam chyběl.
Soubor xconf.conf, se tam nevytvořil ???, tak jsem ho zkopíroval ze zálohy systémových souborů, co mám z jiných instalek.

Section "Monitor"
Identifier "Configured Monitor"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "Default Screen"
Monitor "Configured Monitor"
Device "Configured Video Device"
DefaultDepth 24
EndSection

Section "Module"
Load "dri"
EndSection

Section "Device"
Identifier "Configured Video Device"
Driver "nv"
Option "NoLogo" "True"
EndSection


Vypnul jsem Xserver
/etc/init.d/kdm stop

a naistaloval jsem driver z Nvidie.