Hlavní nabídka

wifi

Založil nbsp, 11. 09. 2009, 16:19:30

Předchozí téma - Další téma

nbsp

Nazdar!Nainstaloval jsem si debian testing z CD s XFCE a po nabootování jsem zjistil, že mám nefunkční wifi, mám broadcom 4322, poradíte někdo prosím, co s jak jí rozchodit?

MartenP

Postupuj dle tohoto perfektního návodu. Mám to odzkoušené a funguje.
http://wiki.debian.org/wl

nbsp

#2
ten návod jsem už taky našel, ale půjde mi ty balíky nainstalovat, když nemám net?

Tomas Jancik

budes si je muset sehant jinde a nainstalovat je potom lokalne pouzitim dpkg...

nbsp

mě to při zadání deb...píše command not found

Tomas Jancik

pravdepodobne mas asi na mysli tenhle radek, ze
deb http://ftp.us.debian.org/debian squeeze main contrib non-free
to totiz neni prikaz ktery mas spustit, ale tenhle radek musis pridat do souboru /etc/apt/sources.list

nbsp

už sem si toho taky teďka všim,  ;D ale po zadání příkazu aptitude install.. to napíše že to nemůže najít balík.., takže nedaj se ty programy nějak stáhnout a nainstalovat ručně?

Tomas Jancik

mas ten system, na kterym to delas, nejak pripojenej do netu (pres kabel)? bez toho to nepojede

nbsp

#8
přes kabel nemám, mám jenom na notebooku wifi..,teď se mi to povedlo stáhnout, nainstalovat, pomocí dpkg...chtělo to cd, pak se to začalo instalovat, potom to napsalo, že to přeskočilo instalaci broadcom-sta, že musim přidat zdroje, ale ty sem tam předtim už přidal..?
edit: ok, už sem to připojil přes kabel, přes router, ale nevim jak to zprovoznit..

Tomas Jancik

jenze ty zdroje jenom rikaji, odkud ma aptitude stahovat ty baliky.... takze pokud nemas internet, budes je muset stahnout vsechny (vcetne zavislosti) jinde a nainstalovat lokalne

pakanek

Citace od: nbsp kdy 11. 09. 2009, 17:34:17
edit: ok, už sem to připojil přes kabel, přes router, ale nevim jak to zprovoznit..
Pokud zadáš příkaz ifconfig -a, tak se ti vlevo vypíšou názvy síťových karet (eth0, eth1...). Jedna z nich bude ta síťová karta připojená přes kabel. Nejlépe to poznáš podle MAC adresy (HWadr ve výpisu ifconfigu). Pokud ti router přiděluje IP adresu pomocí dhcp, tak stačí spustit pro danou síťovou kartu dhcp klienta (pokud už neběží). Např. dhclient eth0 Pak by jsi měl aktualizovat seznam balíků příkazem aptitude update a nainstalovat vše potřebné pro připojení přes Wifi. Pro tohle všechno potřebuješ oprávnění superuživatele root.
Pomník: vzpomněl, připomněl, zapomněl.

nbsp

#11
dík, zkusim
tak sem zadal ifconfig -a
ale ve výpisu žádný eth0... nevidim ???
tak sem hledal jinde a nemělo by to bejt náhodou iwconfig -a?
to mi vypíše no such device  :(
tak se mi podařilo nainstalovat wicd, nešlo by to nějak přes něj?

Tomas Jancik

ifconfig -a je spravne

postni sem, co ti to vypise...

pripadne muzes zkusit jeste modernejsi
ip addr show