Škodí Debian hardiskům taky jako Ubuntu ?

Založil majmo, 16. 08. 2009, 19:31:15

Předchozí téma - Další téma

majmo

ahoj, před pár dny jsem úspěšně nainstaloval na svůj notebook (MSI GX701) debian, na ubuntu fóru jsem se kdysi dočetl že ubuntu poškozuje disky http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,15608.0.html a zajímalo by mě jestli je to stejné i u debianu, díky, v linuxu se moc zase nevyznám. :)

Petr Krčmář

Je jasné, že v laptop mode se disk opotřebovává víc než obvykle, protože se častěji uspává. Notebookový disk by měl vydržet minimálně 300 000 roztočení, což při uspání každých deset minut znamená asi šest let provozu. Samozřejmě záleží na tom, co je jak nastaveno v systému. Doporučuji můj článek Jak na uspávání disku v Linuxu? kde je všechno podrobně popsáno. Osobně bych se toho ale příliš nebál.

MartenP

Já mám laptop-mode zapnutý, ale pro jistotu jsem vypnul vypínání disku, takže doufám, že jsem se tomu vyhnul.

Jakub Lucký

Mě se zastavuje disk skoro pořád, protože mám HDAPS (automatické zastavování disku/parkování hlaviček při pohybu, který by mohl znamenat pád) a nějak se nebojím o životnost disku, protože to je standardní Thinkpad feature...
Developers, developers, developers, developers, developers!

MartenP

Pokud vím, HDAPS jen parkuje hlavičky, ale nezastavuje disk. Nebo se snad mýlím? Aspoň mně to tak vždy fungovalo.

Tomas Jancik

kazdopadne posledni info co jsem cetl, tak ze v ubuntu bylo to uspavani nejak opraveno, aby se tomu nadmernemu opotrebovani vyhlo.....

majmo