Nekorektná inštalácia deb balíku spôsobila nekonečné pokusy o nastavenie balíku

Založil brekeke, 18. 02. 2011, 20:09:14

Předchozí téma - Další téma

brekeke

Zdravím. Pokúšal som sa na svojom notebooku ASUS K52JT-SX097 s Debianom Wheezy vyriešiť problém, keď po zapojení slúchadiel išiel zvuk ako z reprákov, tak aj zo slúchadiel. Dočítal som sa, že problém môže byť vyriešený inštaláciou balíku z http://www.linuxant.com/alsa-driver/
To som sa pokúsil urobiť klasickým spôsobom, stiahnutím balíčku a `dpkg -i názov`. Inštalácia však neprebehla správne, ohlásilo Build failed. Dpkg sa však pri akejkoľvek práci s balíkmi teraz pokúša pracovať s týmto balíčkom. Napríklad pri `aptitude full-upgrade`:
# u
Následující částečně nainstalované balíky budou zkonfigurovány:
  alsa-driver-linuxant
Žádné balíky se nebudou instalovat, aktualizovat nebo odstraňovat.
0 balíků aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
Potřebuji stáhnout 0 B archivů. Po rozbalení bude použito 0 B.
Nastavuji balík alsa-driver-linuxant (1.0.23.1) ...
Building modules for the 2.6.32-5-amd64 kernel, please wait... done.
ERROR: Build failed. Please review the build log at /tmp/alsa-driver-linuxant.3468.log
dpkg: chyba při zpracovávání alsa-driver-linuxant (--configure):
podproces instalovaný post-installation skript vrátil chybový status 2
configured to not write apport reports
                                      Při zpracování nastaly chyby:
alsa-driver-linuxant
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
Instalace balíku selhala. Zkouším obnovit:
Nastavuji balík alsa-driver-linuxant (1.0.23.1) ...
Building modules for the 2.6.32-5-amd64 kernel, please wait... done.
ERROR: Build failed. Please review the build log at /tmp/alsa-driver-linuxant.7517.log
dpkg: chyba při zpracovávání alsa-driver-linuxant (--configure):
podproces instalovaný post-installation skript vrátil chybový status 2
Při zpracování nastaly chyby:
alsa-driver-linuxant
Či pri `dpkg --configure -a`:
# dpkg --configure -a
Nastavuji balík alsa-driver-linuxant (1.0.23.1) ...
Building modules for the 2.6.32-5-amd64 kernel, please wait... done.
ERROR: Build failed. Please review the build log at /tmp/alsa-driver-linuxant.20076.log
dpkg: chyba při zpracovávání alsa-driver-linuxant (--configure):
podproces instalovaný post-installation skript vrátil chybový status 2
Při zpracování nastaly chyby:
alsa-driver-linuxant
Viete poradiť, ako ďalej?

Hobild

asi bych se v prvni rade snazil uzdravit balickovaci system, tedy vyhodit problemovy balicek ven
apt-get remove balicek
pak bych resil duvody, proc to neslo nainstalovat - nejlepe sehnat zdrojaky a provest klasicky configure-make-checkinstall (nebo prislusnou obdobu) a pak zkusit novou instalaci.
H.

Petr Krčmář

Ten ovladač se očividně snaží zkompilovat se a nedaří se mu to. Asi chybí nějaká knihovna nebo její -dev verze. Podívej se do toho logu, který ti to radí /tmp/alsa-driver-linuxant.20076.log. Tam najdeš odpověď, proč configure selhalo.

brekeke

Ďakujem za odpovede. Odinštaloval som čiastočne nainštalovaný balík alsa-driver-linuxant, čo pomohlo z toho pohľadu, že dpkg sa s ním nepokúša ďalej pracovať. Avšak teraz som úplne stratil podporu zvuku.
CitaceOvládání hlasitosti nenašlo žádné prvky ani zařízení, které lze ovládat. To znamená, že buď nemáte nainstalovány správné zásuvné moduly systému GStreamer, nebo že nemáte nastavenu zvukovou kartu.

Ovládání hlasitosti můžete z panelu odstranit kliknutím pravým tlačítkem na ikonu reproduktoru na panelu a zvolením "Odstranit z panelu" z nabídky.
Asi by bolo najvhodnejšie, keby šlo nejakým spôsobom vrátiť pôvodné nastavenia ALSA, keďže podpora zvuku fungovala priamo po inštalácii. Viete mi poradiť spôsob, ako na to? `alsactl init` hlási No soundcards found.
Vyskúšal som odstrániť (aj s --purge) a znova nainštalovať linux-sound-base, alsa-base a alsa-utils, ale bezvýsledne.
No, tak nakoniec vyriešené - preinštaloval som jadro. Zrejme ten balík alsa-driver-linuxant pri odinštalovaní nevrátil späť všetky zmeny v jadre alebo čo, ja neviem, nevyznám sa v tom. Podstatné je, že samotný zvuk už funguje. Skúsim teraz ten driver skompilovať ručne, aby som vyriešil problém so slúchadlami, ešte sa ozvem, keby niečo.
Ďakujem za váš čas.