Modré video v YouTube [vyriešené]

Založil valsin, 08. 04. 2012, 09:59:26

Předchozí téma - Další téma

valsin

Ahojte skúšal som tu hľadať ale nikde nič takže neviem ako to popísať ale mam modré videa na YouTube, nejako sa mi zo-Smurfovalo YouTube hehe
Debian 7, prehliadač Iceweasel 10, flahplugin 1:2.8.3, grafická GeForce 9500GT 1GB, nvidia driver 295.33

Google mi našiel nejaké to riešenie v /etc/adobe/mms.cfg lenže po tomto nastavení mi proste videa padajú (z okna  ;D), konkrétne padne flash aj 5x za sebou pri 3 minútovom videu.

Rada od GOOGLE, open /etc/adobe/mms.cfg and add line
EnableLinuxHWVideoDecode=1


Petr Krčmář

Jo, to je známý problém, který se projevuje u nového Flashe a karet Nvidia. Viz bug u Adobe a bug u Ubuntu. Pomůže snížit verzi Flashe.

valsin

Toto nastavenie zabralo ale občas mi padne flashplugin...

/etc/adobe/mms.cfg
# Adobe player settings
AVHardwareDisable = 0
FullScreenDisable = 0
LocalFileReadDisable = 1
FileDownloadDisable = 1
FileUploadDisable = 1
LocalStorageLimit = 1
ThirdPartyStorage = 1
AssetCacheSize = 10
AutoUpdateDisable = 1
LegacyDomainMatching = 0
LocalFileLegacyAction = 0
AllowUserLocalTrust = 0
# DisableSockets = 1
OverrideGPUValidation = true
EnableLinuxHWVideoDecode=1

Roman Horník

Braňo napsal svoje řešení zrovna jako návod, tak jsem ho přemístil sem
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

medved

Mám stejný problém. Nechápu ale jednu věc, pokud je to tedy flashem, jak je možné, že to dělá jen na youtube? A jak je možné, že to dělá i v případě, že na youtube aktivuji html5 přes http://www.youtube.com/html5?
Protože mi to dělají videa i po aktivaci html5 (samozřejmě jsem přihlášen ke svému účtu).

Problém mám v ubuntu, na debianu testing to chodí ok a je to stejný pc. V tuto chvíli se zdá, že pomohla přeinstalace flashe, který jsem nahradil za adobe-flashplugin (11.2.202.233-0precise1), původně jsem měl flashplugin-installer 11.2.202.233ubuntu2.

valsin

No ja som si všimol podivuhodnú vecičku. Akonáhle dotyčné modré youtube video na youtube stránke umiestnite niekde inde na iný web pomocou share alebo vložením embded a podobného kódu, tak to vydeo je ok, čiže modré youtube sú len na youtube stránke hehe, ale inde to isté video je ok, tak premýšľam čo zase na youtube stránke pomenili že to nejde tak ako má, páni súdruhovia asi niekde spravili error, lebo samotný flash a driveri sa fakt zdajú bit v poriadku, ale zase nechápem keď nainštalujem old verziu flashu tak to youtube je v poriadku aj na youtube stránkach proste chaoz.

Máme tu 3 faktory Flashplugin, Ovládače na grafiku a nakonice samotná stránka youtube. Stačí že jedno s toho nieje kompatibilne s druhým, alebo to druhe nie je kompatibilne s tretím alebo prvým a bum error na svete...