Problém s CD/DVD mechanikou [vyřešeno]

Založil Squeeze, 25. 04. 2011, 18:16:46

Předchozí téma - Další téma

Squeeze

Čau, mám OS Debian GNU/Linux squeeze nainstalován ve VirtualBoxu 4.0.4. Ve VirtualBoxu mám k optické mechanice připojen ISO obraz disku, ale když dám nějaký příkaz, např.
Citaceapt-get install leafpad

tak vše skončí chybou, viz. obrázek


E: je mechanika mého hostitelského PC, ale proč chce to ISO mít v hostitelské mechanice, když se má instalovat do hosta? V tom hostovaném systému je to ISO připojené, tak proč chce kruciš používat mechaniku hostitelského PC. Zkoušel jsem příkat:
Citacemount /media/cdrom0

Nepomohlo.  :'(

mosqa

to E: znamena error, teda chyba, v linuxe sa disky/mechaniky neoznacuju pismenom ako u ms. mas tam rozbehany internet/ake mas povolene zdroje? [/etc/apt/sources.list]

Squeeze

Internet tam nemám, ale do nastavení repozitářů jsem samozřejmě koukal a mám tam deb cdrom... Vše by mělo tedy fungovat.

mosqa

potom asi instalujes baliky ktore na tom dvd niesu - napr. leafpad je primarne editor urceny pre lxde, na dvd je zas hlavne gnome a jeho aplikacie + dake dalsie veci ale leafpad pravdepodobne nie ked uz tam je gedit..
ak tam nemozes dostat net tak si na hostitelovi stiahni deb balicky a instaluj takto..

Squeeze

Bude to asi jak říkáš. stáhnu jiný obraz DVD.

Fantomas

Jestli muzes primountovanym obrazem listovat, tak je v poradku. Co takhle zkusit v terminalu:
apt-cdrom -d=/media/cdrom0 add
apt-get update

Squeeze

Obrazem jsem listovat mohl, chyba byla v tom, že na DVD nebyl zrovna balíček, který jsem sháněl. Pro příště si to budu pamatovat.