1TB HDD se ukazuje jako 30MB

Založil Hobild, 14. 04. 2011, 22:29:25

Předchozí téma - Další téma

Hobild

Nova zkusenost pri instalci SATA HDD, WD1002FAEX (cerna rada), 1TB
po pripojeni do debianu ukazovaly shodne vsechny diskove nastroje pouhych 30MB, a nebyl jsem schopen ani pres vsechny psi kusy z neho dostat vic. Zkouseno ve 2 ruznych pocitacich.
Teprove po pripojeni k PC s W7 se ukazal cely diskovy prostor a nebyl problem disk rozdelit a zformatovat. Teprve pak se chytil i v debu a bylo mozne s nim normalne pracovat.

Zajimalo by me, cim to mohlo byt. Mate nekdo podobnou zkusenost? Dik.

Ota Trkola

Před týdnem jsem do svého PC přidával 1TB disk Seagate a vše proběhlo zcela bez problémů. Celý disk jsem formátoval na ext4 a po formátu se tvářil jako 1 000 GB disk.

koljin

#2
Podobnou zkušenost nemám a ani nejsem expert na disky... :) Ale zajímalo by mě, které nástroje jsi konkrétně zkoušel, a taky jestli nevíš, co bylo v logu - mně to tam vypisuje i velikost, např.
dmesg | grep GB
[    2.031598] sd 0:0:0:0: [sda] 625142448 512-byte logical blocks: (320 GB/298 GiB)


Co způsobilo takovou chybnou "diagnózu" velikosti disku nevím, ale třeba sem ještě někdo, kdo diskům trochu víc rozumí, napíše nějaké možné vysvětlení :) Nevím, jestli tam hraje nějakou roli, že se jedná o poměrně nový kousek HW, se SATA III. Myslel bych si, že chodit by měl bez problémů.