Acer Aspire One D250

Založil Roman Horník, 23. 04. 2010, 19:33:15

Předchozí téma - Další téma

Roman Horník

Nazdar,
máti měla na svý mininoteknize Woknouze XP, jenže jí virus zrušil spoustu systémových souborů. Rozhodl jsem se jí tam tedy dát Debíka, ale bohužel, jeden průser vedle druhýho :(.
Ta kalkulačka nemá kotoučovou mechaniku,proto jsem zvolil instalaci za pomocí flashky, na níž jsem "vypálil" obraz pomocí UNetBootinu.
Původně jsem tam chtěl Squeezeho, jenže ten nenašel síťovou kartu (Atheros), WiFinku (taky Atheros) se mi nepodařilo zprovoznit, Lenny to samý, Sid sice síťovku našel, jenže se blbě nainstaloval GRUB (během instalace žádná chyba, pak jsem při pokusu o boot viděl jen blikající kurzor, nebo hlášku, že na disku není žádnej OS). Zkoušel jsem i klasickej obraz, ale instalátoru se nelíbilo, že není na kotouči, že je na flashce. LiveCD Lennyho jsem na tom rozběhnul, v pohodě jsem nabootoval, abych se pokusil to opravit, chrootnul jsem se na kořen hadru, jenže update-grub a podobný věci byly na nic, neboť v /dev jsem měl akorát jen jediný zařízení- null.
I googlování mi bylo prd platný, vyzkoušel jsem spoustu rad (i pro jiný modely), žádnej úspěch.
Ve včech případech mi to nabídlo pouze základní instalaci, nebylo možný změnit zavaděč na LILO, možná by to s ním i šlo.

Nemáte někdo nějakej nápad, jak na tom Debíka (nejspíš Sida) rozchodit? Už si z toho škubu vlasy, za chvíli dojde na nabíjení revolveru :(.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Roman Horník

Tak nic, po dlouhým mordování se mi tam nakonec vešla Fidorka, ta je taky dobrá (až na línej a neschopnej balíčkovací systém) a není to Ubuntu :)

Akorát mne zase zklamala WiFinka Broadcom, jsem od routeru sotva 10m a sílu signálu mi to ukazuje 28%, přičemž na Woknouzu to bejvávalo kolem 90%.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Ota Trkola

Ty jo tak tohle ti nezávidím. Já o netbooku vážně uvažoval před měsícem s tím, že na něj plácnu Debian. No ještě, že jsem si ho nepořídil jak tak to tady čtu...

Roman Horník

#3
Otíku, on za to Debian ani nemůže, kdyby se Broadcom nechoval jak potvora, mohlo to bejt skvělý. Fidorka je sice dobrá, ale v repu má žalostně málo balíků a netuším, jak se tam nový zdroje přidávaj, nemá tam ani VLC, nejsou tam potřebný kodeky, balíčkovací systém je línej jak veš (stejně tak i boot systému), nedokáže si poradit se závislostma, na štěstí je tam i Synaptic, kterej si kupodivu s RPM docela dobře rozumí a dokáže tam zjednat pořádek, ale i RPM má pár dobrých vlastností, to se musí nechat.
Intelácká grafika je dobrá, Compiz Fusion tam jde docela slušně, i když jsou tam nějaký chyby ve vykreslování, to ale nijak moc nevadí, nahradil jsem jej s Metacity se zapnutým kompozitním vykreslováním. Dokonce tam korektně funguje PulseAudio (!), ale zase některý jiný věci jsou "stabilní" jako v Ubuntu.
Wifinka už ale po aktualizaci funguje dobře, ne tak dobře, jako ve Woknouzu, ale mnohem líp jak před aktualizací.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

johnnycage

Neskusal si ist podla tohto navodu? Je to pre tu tvoju "kalkulacku" :)
http://wiki.debian.org/DebianAcerOne

pripadne tento navod:
http://wiki.debian.org/InstallingDebianOn/Acer/AspireOne-D250-1821
OS: Debian Testing 64bit, Kernel 2.6.39, GNOME 2.30.2
NB: Lenovo G550, Intel Pentium Dual-Core T4200 2.0GHz, RAM 3GB 1066MHz, WD 320GB, Intel GMA X4500 256MB

Roman Horník

#5
Díky, ale na obojí jsem se už díval a bohužel. Ale to nevadí, zatím tam nechám Fetku, stejně je jen na prohlížení webu a kancelářský prácičky, až mne Fetka skutečně naštve, možná už nebude GRUB na instalačních obrazech zmrvenej, pak tam Debíka s radostí dám :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

airlive

Romane,některý slovní obraty jsem ti trochu popřepisoval ;)

Roman Horník

Citace od: airlive kdy 25. 04. 2010, 11:07:52
Romane,některý slovní obraty jsem ti trochu popřepisoval ;)

Och, proč mi tohle děláš? To sem snad choděj děti? Já myslel, že akorát choděj na ubuntí fórum :)
No dobře, budu se trochu krotit, ale jen trochu :)
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

yajohny

Citace od: Ota Trkola kdy 24. 04. 2010, 17:48:17
Ty jo tak tohle ti nezávidím. Já o netbooku vážně uvažoval před měsícem s tím, že na něj plácnu Debian. No ještě, že jsem si ho nepořídil jak tak to tady čtu...

Netbookov sa netreba bat, nieje to s nimi az take strasne :) Maju dobru podporu, len je potreba trochu pogooglit..sam uz rok mam eee 1000h a neviem si vynachvalit:
eee so Sidom :)

podpora slusna :)

Netbook mam pohodeny v aute a nosim ho aj do prace, nosit v ruke 10" je predsalen lepsie, ako tahat so sebou tasku s NB .Doma mam este 16" NB a vdaka synchronizacii poznamok a Dropboxu + nfs mam v podstate jedno, na ktorom NB pracujem a ktory vezmem so sebou :)