Vadný sluchátkový jack blokuje ostatní zvukové výstupy

Založil tribalcz, 18. 09. 2016, 13:55:22

Předchozí téma - Další téma

tribalcz

Zdravim dá se v kernelu vypnout podpora sluchátek? resp. jeho konektrou stala se mi jistá nehoda při které se vytvrhly sluchátk a od té doby se to vždy automaticky přepne na sluchátka. Můžu přeínat v nastavení jak chci. Ale pořád jde zvuk jen do sluchátek.

Roman Horník

Ne. Ve sluchátkovým konektoru (3.5mm stereo jack, samice) je buď jeden (4 vývody na konektoru), nebo dva (5 vývodů) rozpínací kontakty, pomocí nichž se zjišťuje, jestli je ve zdířce něco strčenýho. Pokud je spínač vlivem deformace trvale rozepnutej, zvukárna si myslí, že tam jsou sluchátka, proto pouští signál pouze tam.
U některejch karet je možný takový chování deaktivovat, ale ne všude. Tady by to chtělo pro zachování plný funkcionality vyměnit konektor, nebo se pokusit kontakt opravit, ale zpravidla je to práce spíš pro chirurga, navíc s nejistým výsledkem. Taky je možný nahradit ho drátovou propojkou, tak ale ztratíš možnost automatickýho vypínání interních repráků po připojení sluchátek.
Vývody toho/těch kontaktů budou na konci konektoru, na druhý straně, než je zdířka, je potřeba je proměřit.
Pokud seženeš co do rozměrů stejnej (včetně rozteče a konfigurace vývodů), dá se snadno vyměnit, pokud na to máš pájku a cín.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

tribalcz

#2
jak pájku tak cín mám mám doma i slušnou zásobu konektorů z různých zařízení. Ale z časových důvodů by se mi spíš hodilo to nějak obejít jinak to vypadá na dočasné řešení pomocí repro bedniček. nad víměnou Jsem jinak taky uvazoval

Edit. Pokud jsem dřív měl zapojený sluchátka tak jsem mohl v nastavení přepnout na normální repro ale to nyní nejde

Roman Horník

#3
Jo, to chápu, vono jen vytáhnout mámoprkno může trvat pěknejch pár desítek minut.
Nevím, co máš za železo, ale nainstaluj si alsa-tools-gui, spusť hdajackretask a u "Headphone" výstupu zaškrábni "Override" a nastav na "Not connected". Vyzkoušíš to pomocí čudlu "Apply now", pokud to bude fungovat, pak to ulož čudlem "Install boot override".

Jinak na tohle téma jsem založil nový vlákno, s jádrem to přece jen nesouvisí.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

tribalcz

Tak zprovozněno pomohl mi balík alsa-tools-gui. Nicméně pro každou změnu musím resetovat ntb. Jelikož apply now vykazuje chybu nějakého configu ale to mi nevadí. Pořeším to až bude čas zatím jsem s výsledkem nadmíru spokojen. Díky