Odomknút prihlasovací zväzok klúčov

Založil Velvet, 19. 10. 2022, 10:44:25

Předchozí téma - Další téma

Velvet

Ahojte.

Debian + mate.
Nastavil som autologin v lightdm. A nastavil som autoštart programu chromium príkazom (/usr/bin/chromium %U) . Oneskorenie 60 sec.

Dostávam ale okienko na vyžadovanie overenie totožnosti a neotovára sa mi prehliadač. Vyskúšal som to aj firefoxom a to isté.

Takže dakde v systéme ešte musím nastaviť dačo aby to fungovalo tak ako chcem ale neviem kde a čo mám hladať.

Viete mi poradiť?

Ďakujem za odpoveď



radek_dr

Bez záruky!  ???
Nevím, jak to funguje s autologinem, ale vypadá to, že to spouštíš jako 'root'.
Zkus se podívat do /home/{uživatel}/.config/autostart/ měl by tam být soubor s názvem toho tvého spouštěče, který musí být vlastněn tím {uživatel}.
Autologin nepoužívám, kdysi jsem to zkoušel a chtělo to po přihlášení i heslo ke spuštění správce sítě...
Acer Swift1, N4200 2.5 GHz max., 4GB RAM, 64+250GB SSD, Intel graphic, Debian 12 Cinnamon
Intel NUC,  Celeron J3455, 8GB RAM, 256GB SSD, Debian 11 server, Apache, Nginx proxy, KVM...
AS8940G, Intel i7 ..., LM19 xfce

Nikdo není dokonalý !

Velvet

Vyriesil som to tak ze som upravil spustac na : /usr/bin/chromium --password-store=basic %U

Neprepisal som ziadne subory, len samotny spustac som opravoval. Takto pri autostarte sa pusti chromium prebehnu mi scripty a na konec vypnem chromium. Sice odomna chce nadalej zadat kluce neskorsie ale to mi uz nevadi.