Plasma desktop [solved]

Založil karschm, 08. 09. 2015, 10:10:18

Předchozí téma - Další téma

karschm

Zdravím,
obracím se na toto forum, i když nepoužívám debian ale aptosid. Ten je v vlastně modifikovaný debian sid. Českou komunitu aptosidu jsem nikde nenašel - proto volím tuto cestu a doufám, že mi někdo poradí a pomůže.
Zde je můj problém:
Před několika dny se mi podařilo celkem hladce přejít z KDE 4 na Plasma 5. Spousta balíků byla nově nainstalována a spousta odebrána a systém je plně funkční. Zůstal pouze jeden balík k aktualizaci (aptosid-art-kdm-hesperides) - z verze 2015.01.6 na 2015.01.9. Zároveň ale synaptic chce odebrat balík kdm.
Nejsem zase tak zkušený uživatel a nevím, zda můžu balík kdm odinstalovat - zůstane můj systém pak funkční?
Anebo balík aptosid-art kdm-hesperides místo aktualizace jednoduše odebrat? Synaptic tuto možnost nabízí bez odstranění dalších závislostí.
Děkuji předem za každou radu.
Hezký den.
karschm


7R7.

Ak sa nemýlim kdm bol nahradený sddm, čiže ak máš nainštalovaný sddm tak môžeš kdm odinštalovať

milhouse

Tak staré KDM zřejmě nahradí nový aptosid-art-kdm-hesperides. To je snad jasné z názvu. Jinak určitě bude stačit si přečíst popis onoho balíku,

karschm

Díky za podporu.
To 7R7: jasně...udělal jsem to a všechno je O.K.
To milhouse: nenapadlo mě to...ale měl jsi pravdu. Dík!
Problém tedy vyřešen...ještě jednou děkuji!
Zdravím
karschm