Wheezy 32 bit - instalace Xfce 4.10

Založil Petra Dvořáková, 04. 06. 2014, 18:30:20

Předchozí téma - Další téma

Petra Dvořáková

Pěknej večer. Prosím o nakopnutí, pročetl jsem návody a ve směs je to dost přes konzoli. Chápu člověk se tomu nevyhne. Je nějaký jednoduší postup jak to obejít? Mám nainstalováno Xfce Wheezy.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Petr Krčmář

Nepopsal jsi, co přesně chceš udělat. Podle titulku bych pochopil, že chceš nainstalovat Xfce, ale v textu píšeš, že už Xfce máš. Takže jak je to?

Palo M.

Vo Wheezym je Xfce 4.8, v titulku je 4.10, tak asi chce novsiu verziu (Jessie a Sid maju 4.10).

Osobne by som to v pripade desktopoveho prostredia nerobil: plno zavislosti (velka sanca, ze bude treba novsie verzie kniznic), straca zmysel drzat sa stable vetvy...
A uz vobec by som to neodporucal niekomu, kto hlada "jednoduchsi postup nez cez konzolu".

Petra Dvořáková

Ano chtěl jsem zkusit Wheezy Xfce 4.10.  Jessie mám na netbooku,  Xfce 4.10. začnu používat místo Mate.  Je pěkně vymazlené a uživatelsky přijatelnější. 
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Roman Horník

#4
Teoreticky jde všechno, ovšem v praxi to může znamenat vstup do dependency hell a bojovat se závislostma o holej život desktopu. Teda pokud to není třeba v backportech, čímžto by se věc značně zjednodušila. Jestli ale není a jestli fakt mrtě chceš Xfce 4.10, tak si buďto počkej, nebo zvol jiný distro, nebo upgraduj na Sida, kde Xfce požadovaný verze je. Jenže Sid jednou za čas holt může zlobit.
Debian Sid/Experimental 64bit + Mate Desktop Environment
* CPU: Intel i5 3570
* GPU: NVIDIA GTX650 1GD5
* MB: Lenovo IH61M
* RAM: 16GiB Deutsche Demokratische Republik 3 @ 1600MHz

Petra Dvořáková

Děkuju to nespěchá. Počkám si na příští Stable.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.

Petr Gajdůšek

Začal jsem ho  backportovat. Zítra balíčky uploaduji na mentors.debian.net, netuším ale jestli je účet na mentors.debian.net přístupný jako  repozitář, asi ne. Nemám žádné FTP, na kterém bych ho mohl poskytnout. Pokusím se to dostat do wheezy-backports, ale nejsem si jist úspěchem, už tam je backportovaný xfce4-weather-plugin pro xfce 4.8.

Brano Dohoda

A nebude stačiť prepísať iba repozitáre zo stable na testing respektívne z wheezy na jessie ? Veď v Jessie je XFCE 4.10 alebo jednoducho pre-inštalovať na Debian Jessie XFCE.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Petr Krčmář

Když se přepíšou repozitáře, tak přejde na testing. To asi nechce. Je možné samozřejmě míchat větve, ale tady se bojím, že s tím Xfce přijede tolik rekurzivních závislostí, že mu to stejně polovinu systému přitáhne z toho testingu. Jediným řešením je backport.

Brano Dohoda

Aha tak to som nevedel že nechce testing, o tom nikde nič nepísal. Na Backporte som aj ja s Wheezy KDE, ale na notebooku mam Jessie testing KDE a ak mám pravdu povediac žiadnu chybu ani žiadny pád/crash/error som ešte nezaznamenal, a premýšľam že to normálne nahodím aj na Desktop.
Debian 11 "bullseye" released + KDE Plasma
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[diakritika off]
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
* CPU: Intel i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost 3.4GHz
* GPU: Intel UHD620 + Nvidia MX130 2GB VRam
* RAM: DDR4 12GB @ 2133MHz

Petr Krčmář

Není důvod to neudělat, léta používám na noteboocích testing a funguje to skvěle. Nenech se zmást tím názvoslovím. Stable a unstable (případně testing mezi) neznamená ,,padá" a ,,nepadá". Ale že jsou/nejsou stabilní verze balíčků po dobu životnosti té které větve. Ve stable verze 7.0 prostě navždycky bude Xfce 4.8 a nikdy se tam nedostane jiná verze. Proto je to stable = stabilní, statické, neměnné.

Petra Dvořáková

Petr to napsal skvěle. Bohužel mám raději stable. Testing je fajn, ale občas se najdou nějaké trable. Jsou to drobnosti které by se vyřešily. Ale najít čas,  je to o lenosti  ;D. Raději si budu číst, než prolézat fóra na návody. No klasický uživatel  ::).  U stable vydání se mi nestalo, aby něco nešlo. Ani ty prkotiny.
Ve jménu české mentality a předsudků, mýtů ruce pryč od mé maličkosti. Jsem psychiatrická pacientka. Tedy podle většině patřím zavřít abych někomu neublížila. Vášnivá knihomolka která přečte téměř vše. Věřím že zde jsou uživatelé rozumnější se širokým rozhledem a nadhledem. Mé trápení nese jméno Bipolární Afektivní Porucha, Hraniční Porucha Osobnosti, Posttraumatická stresová porucha.