Instalace z netinst cd pomocí wifi

Založil Potvorník, 21. 10. 2013, 20:54:00

Předchozí téma - Další téma

Potvorník

Dobrý den. Mám v plánu instalovat Debian na svůj stolní PC a zajímalo by mě, je-li možná instalace z netinst cd pomocí wifi. Mám externí síťovou kartu TP-Link TL-WN722N. Z netinst již jsem instalovat na notebook, který jsem ovšem připojil ethernetovým kabelem. Za případnou radu předem děkuji.

Ota Trkola

Teoreticky by to mělo jít, ale musíš použít instalační médium, které obsahuje firmware. Vyber si obraz podle toho, jakou verzi Debianu budeš instalovat:

http://cdimage.debian.org/cdimage/unofficial/non-free/cd-including-firmware/

Potvorník

Tak instalace proběhla bez větších zádrhelů.Při instalaci byla síťová karta rozpoznána, ale po instalaci, kdy potřebuji v bashi stáhnout a nainstalovat ještě některé věci, karta rozpoznaná není, a přirozeně nemůžu nic stáhnout.Nevím si s tím rady.Za odpovědi  předem děkuji.

Ota Trkola

To bude tím, že v době instalace firmware máš na instalačním médiu, ale nainstalovaný není. Tzn je třeba ho nainstalovat a vše pofrčí.

Potvorník

Takže mám vsunout cd a ve zdrojích software přidat ono cd.
Jakým příkazem firmware nainstaluji a jakými příkazy se připojím na wifi chráněnou wpa-psk heslem?

Potvorník

Tak ve zdrojích cd je ,ale nevím, jak se mám pouze pomocí shelu zprovoznit wifi.(instaloval jsem bez grafického prostředí)
Za rady děkuji.

Ota Trkola

Potřebuješ nainstalovat pravděpodobně balík firmware-atheros. Ten nainstaluješ tak, že si v sources.list povolíš non-free repozitář a nainstaluješ zmíněný bylík. Pak jen restart. pokud bys nevěděl jak na to, tak se ozvi. Popřípadě dej vědět, zda to pomohlo.

Potvorník

Nesvobodné repozitáře mám povolené a balík je nainstalován.Led dioda signalizující na kartě funkčnost ovšem nesvítí.Bohužel nejsem schopen nastavit power management, přístupový bod, heslo atd..Za odpovědi děkuji.

Ota Trkola

Zkoušel jsi různé návody z netu? Je jich tam docela dost.

Potvorník

Jde o to, že si nejsem jist, jestli to tu kartu vůbec rozpozná.Některé z návodů jsem zkoušel, ale k jejich provedení byly třeba jiné balíčky, ke kterým se nedostanu bez připojení.
Pokud by tu někdo byl ochoten srávit svůj čas napsáním krátkého postupu byl bych vděčný.